Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Őrületes végjátékot hozott az Atletico-Real Madrid BL-nyolcaddöntő

A Liverpool-PSG párharchoz hasonlóan büntetőkkel dőlt el a madridi csapatok továbbjutásának sorsa a Bajnokok Ligájában.

Őrületes végjátékot hozott az Atletico-Real Madrid BL-nyolcaddöntőFotó: Pablo Barrios, az Atlético (j) és Kylian Mbappé, a Real Madrid játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének Atlético Madrid-Real Madrid visszavágó mérkőzésén Madridban 2025. március 12-én. MTI/AP/Bernat Armangue
Sport
Author image

Hujber Dávid

Szerkesztő

A Real Madrid egygólos előnyből várhatta az Atletico Madrid elleni nyolcaddöntő visszavágót a Bajnokok Ligájában. Ugyan kérdéses volt Mbappé játéka, aki bokafájdalmakkal küzdött, a francia végül a kezdőben kapott helyet, és szükség is volt rá.

Az Atletico gyakorlatilag azonnal ledolgozta a hátrányát, már az 1. percben betaláltak a Real kapujába. Gallagher volt eredményes De Paul passzából, így a nyomás hirtelen a királyi gárdára helyeződött, akik egy rendkívül izgalmas és fordulatos mérkőzést játszottak a városi riválissal szerda este.

A 70. percben jöhetett volna az újabb fordulat V. Junior büntetőjével. A brazil világsztár azonban hibázott, noha a kezében volt a továbbjutás sorsa, amivel nem tudott élni. Emiatt hosszabbításra, majd büntetőrúgásokra került sor. A Real oldaláról csak Vázquez hibázott, míg az ellenfélnél Álvarez és Llorente nem tudta értékesíteni a büntetőjét, ami egyúttal az Atletico Madrid kiesését jelentette.

A Dortmund a Lille ellen jutott tovább, és ugyan az Arsenal-PSV 2-2-es végeredményt hozott, az idegenbeli kiütéssel simán az angolok kerültek ki győztesként ebből a párharcból. Az Aston Villa is nagyon simán abszolválta a kört, 3-0-ra verték a Brugge-t odahaza.

Ezzel összeállt a Bajnokok Ligája negyeddöntős mezőnye, aminek a Liverpool nem lehet része, akik szintén büntetőkkel estek ki a PSG ellen, miután Szoboszlai Dominik gólját nem adták meg.

Emmanuel Macron felszólította Oroszországot

Emmanuel Macron felszólította Oroszországot

Emmanuel Macron nem tartozhat Vlagyimir Putyin kedvenc politikusai közé, sokat romolhatott az elmúlt időszakban a viszonyuk, ami aligha lesz jobb a jövőben.