Az amerikai titkosszolgálat szerint Trumpnak új biztonsági intézkedésekre lesz szüksége, ha folytatja a golfozást
Az újabb merényletkísérlet nyomán új megoldásokat keres a titkosszolgálat a volt elnök biztonságának garantálására.
Az amerikai titkosszolgálat igazgatója egy privát beszélgetés során tájékoztatta Donald Trumpot, hogy újabb szigorú biztonsági intézkedésekre lesz szükség, ha továbbra is golfozni szeretne. Trump egy nappal korábban, szeptember 16-án találkozott Ronald Rowe-val, a titkosszolgálat megbízott vezetőjével, és megkérdezte, hogy biztonságos-e számára folytatni a golfozást. Rowe közölte, hogy a Marylandben található Joint Base Andrews katonai golfpályáját könnyebb biztosítani, mivel az egy katonai létesítmény területén található.
A találkozóra egy nappal azután került sor, hogy a titkosszolgálat sikeresen meghiúsított egy újabb, Trump ellen irányuló merényletkísérletet, mely alig két hónapon belül már a második volt. Szeptember 15-én Trump floridai, West Palm Beach-i golfpályáján a titkosszolgálat ügynökei rálőttek Ryan Wesley Routh-ra, aki a jelek szerint merényletet tervezett. A merénylőt akkor kapták el amikor fegyverének csövét átdugta a kerítésen.
Az incidens következtében több kérdés is felmerült Trump védelmének hatékonyságával kapcsolatban. A New York Times szerint legalább egy helyi tisztviselő megfogalmazta kétségeit ennek kapcsán: Ric Bradshaw, a West Palm Beach-i seriff szeptember 15-én újságíróknak nyilatkozva megjegyezte, hogy Trump védelme nem olyan szigorú, mint egy hivatalban lévő elnöké.
Az incidens óta a politikai közéletben is látványosan kiéleződtek a viták: demokraták és republikánusok egyaránt egymást hibáztatták a túlfűtött retorikáért, mely politikai erőszakra ösztönözheti az embereket a választás előtt. Karine Jean-Pierre, a Fehér Ház sajtótitkára szeptember 16-án reagált JD Vance republikánus alelnökjelölt kijelentésére, miszerint Kamala Harris alelnököt nem érte merényletkísérlet, és ezt veszélyesnek nevezte.
„A nagy különbség a konzervatívok és a liberálisok között az, hogy… senki sem próbálta megölni Kamala Harrist az elmúlt néhány hónapban” – közölte Vance szeptember 16-án. Jean-Pierre figyelmeztetett, hogy az ilyen kijelentések veszélybe sodorhatják Harris életét, hiszen „az emberek hallhatják ezeket, és akár komolyan is vehetik”.