Több ezer diák és hallgató segíti az árvízi védekezést Magyarországon
Középiskolások és a felsőoktatásban tanulók egyaránt kiveszik a részüket a munkából.
Több ezer középiskolás és egyetemista fiatal vesz részt az árvízi védekezésben – mondta Hankó Balázs, a kultúráért és innovációért felelős miniszter, egy keddi reggeli sajtótájékoztatón a Pest vármegyei Pócsmegyeren.
Az atv.hu szerint Hankó kiemelte, a fiatalok erős elkötelezettséggel segítenek minden olyan helyzetben, amikor szükség van rájuk, és most pont egy ilyen összefogásra van szükség. A miniszter hangsúlyozta, az összefogásnak köszönhetően mindenki kiveszi a részét a védekezésből, ami jelenleg kiemelt fontosságú.
Külön köszönetet mondott a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK), akikkel nem először szerveznek közös segítő akciókat. Bejelentette, a következő napokban további ezer fiatal bevonásával folytatják a védekezési munkálatokat a Duna mentén.
A résztvevő diákok „önkéntes krediteket” kapnak az elvégzett munkáért: az egyetemi NEPTUN, valamint a középiskolai KRÉTA rendszeren keresztül küldtek szét egy üzenetet, hogy minél több fiatal csatlakozhasson. A miniszter külön megemlítette, hogy a Lyonból nemrég hazatért WorldSkills világversenyen szereplő szakképzős csapat is részt vesz az árvízi védekezésben. Magyarország a versenyen a 10. helyen végzett, és a hazatérésük után azonnal csatlakoztak a segítségnyújtáshoz.
Az árvízi védekezésben való részvétel beleszámít a középiskolások számára kötelező 50 órás közösségi szolgálatba is, ami további motivációt jelenthet a fiatalok számára – tette hozzá Hankó Balázs. Eszterhai Marcell, a HÖOK elnöke arról számolt be, hogy a védekezésben részt vevő egyetemistákat EFOTT napijeggyel jutalmazzák, valamint az elvégzett munkáért krediteket is kapnak, így a segítségnyújtás több szinten is elismerést hoz számukra.