Ennyien halnak meg átlagosan naponta koronavírusban Brazíliában
Brazíliából is aggasztó számok futottak be, független attól, hogy a korábbi számokhoz képest visszaesés tapasztalható.
Brazíliából is aggasztó számok futottak be, független attól, hogy a korábbi adatokhoz képest visszaesés tapasztalható.
Dél-Amerikában is nagy erőkkel küzdenek a koronavírus visszaszorításáért. Kisebb-nagyobb sikereket ugyan már értek el a térségben, összességében még mindig nagyon nagy problémát okoz a világjárvány.
Brazília egy héttel ezelőtt került a harmadik helyre a listán, ahol a legfertőzöttebb országokat találhatjuk. Az Egyesült Államok még mindig toronymagasan közelít, de a második India folyamatosan csökkenti a különbséget, ahol legutóbb már majdnem 100 ezer új fertőzést regisztráltak.
A braziloknál is magas a fertőzés a kockázata, és ez jól látható a számokból. A The Straits Times jelentése szerint az elmúlt héten az átlagos napi halálozási szám 696 volt. Ez azt jelenti, hogy Brazíliában átlagosan közel 700 ember halt meg COVID-19-ben.
Pénteken az összesített halálozási szám már 130 ezer fölött volt. Írhatjuk ezt a lassulás ellenére. A számokat nagyban befolyásolják a tesztek, mivel minél több teszt készül, annál több lehet a fertőzött.
A brazil egészségügyi minisztérium adatai szerint eddig 130 396 halálos áldozatot követelt az országban a vírus. A 212 millió embernek otthont adó Brazíliában csaknem 4.3 millió fertőzést regisztráltak, amivel csak az Egyesült Államok és India előzi meg őket.
Ha a június-augusztus időszakot vesszük alapul, akkor a napi halálozás meghaladta a 1000-et. Ennek alapján csökkenés tapasztalható az országban. A kormány azonban még sokkal lejjebb akarja szorítani ezt a számot.
A szakértők úgy érzik, hogy már túl vannak a csúcson, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetnének még nehézségeik. A brazil elnök közben újabb támadásokat kap a víruskezelése miatt, mivel továbbra is azt vallja, senkit sem kötelezhetnek arra, hogy beadják neki a vakcinát, valamint a teljes lezárás lehetőségét sem veszik számba a gazdasági mutatók miatt.
Brazília első embere, Bolsonaro ellentmond a globális egészségügyi hatóságok által ajánlott otthonmaradásnak, és hangsúlyozza, hogy a gazdasági kár súlyosabb lenne, mint maga a betegség. Annak ellenére ajánlja a hidroxi-klorokin gyógyszer használatát, ami eredetileg malária ellen van, hogy az a tanulmányok szerint hatástalan a koronavírus ellen.
Orbán Viktor: ha nem tartjuk be a szabályokat, jöhetnek a szankciók