Kiderült, mennyi pénzt szánnak most a magyarok egy nyaralásra
A nyaralást tervezők 33%-a fejenként 100 ezer forint alatti költségvetéssel készül, 400 ezer forint feletti kiadásra viszont csak 8%-uk számít. Fizetéskor pedig a bankkártyát használjuk a legtöbbször.
A CIB bank legfrissebb felmérésének eredményei alapján a nyaralást tervező felnőttek harmada számol 100 ezer forint alatti fejenkénti kiadással, 26% a 100 és 200 ezer forintnyi költést tervezők aránya, miközben 200 és 300 ezer forint közötti büdzsével 15% tervez. További 9% 300 ezer és 400 ezer forint közötti kiadásra számít, míg 8% fejenként 400 ezer forintnál is többet költene, ha már kikapcsolódni megy.
A megkérdezettek fele a 100 ezer és a 400 ezer forint közötti sávban képzeli el a nyaralása egy főre eső költségvetését, egyúttal az is megmutatkozott, hogy a megkérdezettek 59%-a vegyesen fizet kártyával és készpénzzel. A kizárólag készpénzt használók aránya 17%-os, a csak kártyával fizetőké pedig mindössze a 9%-ot ért el. A vegyes fizetési módot alkalmazó magyarok többsége viszont a kártyás fizetést preferálja, ha módja van erre – számolt be az Index a felmérés eredményeire hivatkozva.
A kutatás szerint a férfiak az átlagosnál kissé nagyvonalúbban állnak az elkölteni tervezett pénz kérdéséhez: náluk a 100 ezer forint alatti költségvetéssel kalkulálók aránya 31%, miközben a nőknél 37. A 100 ezer és 200 ezer forint közötti sávban a férfiak 23%-a gondolkodik, szemben a nőknél mért 28%-kal. 2–300 ezer forintot a férfiak 18, a nők 11%-a tervez elkölteni, 4–500 ezer forintot pedig a férfiak 5, a nők 3%-a – írják.
A férfiak 6%-a viszont 600 ezer forintnál is többet szán a nyári pihenésre. Mindemellett azt is megírtuk, hogy rengeteg magyar utazott vonattal az Adriára, és az árak is rendben vannak. Aki pedig a MÁV-Start közösségi médiás oldalait is követi, még jobban járhat, hiszen a last minute akciók keretében egyes napokon már 39 euróért lehet jegyet vásárolni egyes Adria InterCity-járatokra.
Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy jelentősen visszaesett a falusi szálláskiadók forgalma. A megkérdezett tulajdonosok azt mondták, egyre ritkábbak az egész hetes vagy még hosszabb foglalások, mivel akik elindulnak, leginkább 3-5 éjszakát töltenek náluk pihenéssel. Árat emelni viszont nem nagyon tudnak, ehelyett a modern világ vívmányait próbálják minél inkább bevinni a helyeikre.