Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
67,438 $

Ismét több tonnányi ammónium-nitrátot találtak a bejrúti kikötőben

Több tonnányi ammónium-nitrátot találtak a bejrúti kikötőben, mely ugyanaz a vegyi anyag, ami a libanoni főváros jelentős részét leamortizáló augusztus eleji robbanás során robbant be

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Több tonnányi ammónium-nitrátot találtak a bejrúti kikötőben, mely ugyanaz a vegyi anyag, ami a libanoni főváros jelentős részét leamortizáló augusztus eleji robbanás során robbant be – számolt be róla a Russia Today.

A magas beosztású katonai vezetőkkel való találkozását követően bejelentette Michel Aoun libanoni miniszterelnök, hogy még legalább 4.35 tonnányi ammónium-nitrát van ugyanazon a helyszínen, ahol előbb a lángok felcsaptak, majd bekövetkezett a hatalmas robbanás. Egyes elmondások szerint már legalább 15 éve tárolták a rendkívül robbanékony anyagot a helyszínen. Soron kívül Záporok és zivatarok várhatók pünkösdhétfőn, néhol még jégeső is lehet

Aoun elmondása szerint szeptember 2-án fedezték fel a készletet, amelyet azóta biztonságos körülmények között megsemmisítettek. A miniszterelnök hozzátette, a libanoni hadsereg a kutatás során további 143 konténert talált, amikben szintén rendkívül gyúlékony anyag volt.

Nem véletlenül most hozták nyilvánosságra ezt az információt, ugyanis Bejrútban újabb sokkszerű eseményként csütörtökön hatalmas lángok csaptak fel, ugyanúgy a kikötő felől. Az esetet ismerő források állítása szerint a lángok szintén gyúlékony anyagok felületén csaptak fel a hegesztő munkálatok során.

Mint ismeretes, Bejrútot még augusztus 4-én rázta meg egy pokoli erejű robbanás, amely során 2750 tonnányi ammónium-nitrát robbant be, gombafelhőszerű képződményt generálva. A masszív robbanás 190 ember halálát és 6000 ember sérülését okozta, kilencen továbbra is eltűntként vannak nyilvántartva, miközben hatalmas pusztulás következett be a városban.

Azóta gyakorlatilag folyamatossá váltak a kormányellenes tüntetések, amiért a hatóságok nem tették meg a megfelelő biztonsági intézkedéseket, amely hanyagság végül a katasztrófához vezetett. Libanonban hatalmas gazdasági, társadalmi és politikai válság uralkodik, ugyanis a robbanást megelőzően példátlan pénzügyi válságba süllyedtek.