353,99 Ft
394,10 Ft
469,18 Ft
62,956 $

2-0-ra kikapott a Ferencváros a Midtjylland ellen a Bajnokok Ligája selejtezőjében

Az FC Midtjylland volt a Ferencváros legutóbbi ellenfele a Bajnokok Ligája selejtezőjében, ezúttal Dániában kezdett a magyar csapat.

...svg content...Fotó: Cristian Ramírez, a Ferencváros (j) és Helmich Pál, a Kecskemét játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Kecskeméti TE mérkőzésen a Groupama Arénában 2024. augusztus 3-án. Ferencvárosi TC-Kecskeméti TE 1-0. MTI/Hegedüs Róbert

A Fradi első ellenfelénél csak az lehetett a kérdés, hány góllal jut tovább a fővárosi csapat. Már a budapesti mérkőzésen eldőlt a továbbjutás sorsa, és idegenben sem teljesített rosszul a csapat, legutóbb azonban egy lényegesen erősebb alakulattal álltak szemben.

Határozott, magabiztos volt a Ferencváros edzője az Midtjylland előtti mérkőzés előtt, amit Dániában játszottak. Mindig szerencsésebb idegenben kezdeni, mert egy jó idegenbeli eredmény akár mindent eldönthet. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Hamar hátrányba került a Ferencváros, már a 17. percben betalált Buksa Osorio passzából, ami alapvetően befolyásolta a játékot. A magyarok azonban nem omlottak össze, igyekeztek válaszolni erre, és ugyan voltak helyzetek, egyik sem akart beakadni.-

Sőt, Ramirez kezezése miatt büntetőhöz jutottak a dánok. Simsir állt oda a büntetőpont mögé, de olyan rosszul rúgta a büntetőt, hogy Dibusznak nem volt nehéz dolga. Rendkívül komolytalanul rúgta meg a labdát a játékos, ami sokba is kerülhetett volna számukra.

Végül nem került sokba, mert a 69. percben Simsir kiosztott egy gólpasszt, ami egyúttal a végeredményt is jelentette, mivel már nem esett több találat. Ez a 2-0-s vereség még nem a világ vége, mert hazai pályán különösen erős a Ferencváros, akik hamarosan az Üllői úton fogják fogadni a dán csapatot, és pokoli hangulat vár rájuk.