Észak-Korea kezd dühös lenni, újabb rakétákat lőttek ki, de az egyik besült
Az egyik kilövés kudarcot vallott, amikor ballisztikus rakétatesztet hajtott végre Észak-Korea hétfőn.
Észak-Korea az elmúlt időszakban ismét több rakétát engedett fel a levegőbe, amivel csak tovább nő a feszültség a térségben. Dél-Korea nagyon aggódik emiatt, hiszen közvetlen szomszédjai Észak-Koreának, és egy ideje nincsenek beszélőviszonyban. Japán és az USA maximálisan Dél-Korea mögött áll, legutóbb például közösen tartottak hadgyakorlatot.
Egy nappal ezután hajtotta végre a kilövést Észak-Korea, akik hétfőn két ballisztikus rakétával fokozták a feszültséget. A dél-koreai hadsereg beszámolója szerint az egyik rakéta kilövése kudarcba fulladt, melynek pontos okai egyelőre nem ismertek. Az első kilövést hajnali 5 óra 5 perckor észlelték, a másodikat körülbelül 10 perccel később.
Az első rakéta megközelítőleg 600 kilométert tett meg a levegőben, addig a második mindössze 120 kilométert. A második rakéta abnormálisan repült a kilövést követő első szakaszban, így annál valamilyen anomália léphetett fel. Dél-Korea folyamatosan figyeli a helyzetet, és mint az ilyenkor lenni szokott, közös elemzéseket végez a szövetségesekkel.
Észak-Korea kezd dühös lenni
Észak-Koreát újabb súlyos vádakkal illetik, most épp amiatt, hogy megsértették a fegyverkorlátozási intézkedéseket, amikor fegyvereket szállított Oroszországnak az ukrajnai háborúhoz. Ezt élesen tagadják a felek, de azt nem, hogy szorosabbra fűzték a viszonyukat, és Vlagyimir Putyin ennek részeként 20 év elteltével ismét Észak-Koreában járt.
Csatlakozz a Liner.hu szerkesztői csapatához!
Észak-Korea vasárnap nyilatkozatot adott ki Dél-Korea, Japán és az USA közös hadgyakorlatáról, amit mélységesen elítélnek, és a NATO ázsiai változatának nevezte őket, majd figyelmeztetést adtak ki az esetleges végzetes következményekre. A háromnapos „Freedom Edge” néven futott gyakorlat csütörtöktől szombatig tartott, ami kissé felpaprikázta a hangulatot Észak-Koreában.
A washingtoni USS Theodore Roosevelt nukleáris meghajtású repülőgép-hordozó, a tokiói irányított rakétás romboló, a JS Atago, illetve a szöuli KF-16 típusú vadászgép szintén jelen volt a gyakorlaton. Phenjan mindig is azon a véleményen volt, hogy ezek a gyakorlatok nem szólnak másról, mint egy ellenük tervezett invázióról, annak elpróbálásáról, addig Szöul szerint ezek védelmi gyakorlatok a részükről.