Elképesztő állapotban bukkantak rá egy 44 ezer éve halott farkasra
Az örökké fagyott földben nyugvó állatot szinte tökéletesen konzerválta a természet.
Az ősi farkast még 2021-ben fedezték fel Jakutföldön, a kormeghatározás alapján 44 ezer évvel ezelőtt elpusztult állaton számtalan vizsgálatot végeztek, a permafroszt hideg és száraz környezete ugyanis teljesen megőrizte a testét.
Ez volt az első teljesen kifejlett farkas, amit a késő pleisztocén korából felfedeztek. Az állatot a jakutszki Északkeleti Szövetségi Egyetemen nemrég boncolás alá vetették, hogy kiderüljön, mivel táplálkozott hosszú évezredekkel ezelőtt.
A tudósok szerint ez segít megérteni az utolsó jégkorszak alatt zajló életet, a farkas testéből pedig olyan vírusokat és mikrobákat is kimutathatnak, melyek a jelenkorban is hasznos tudást biztosíthatnak – írja a Live Science.
Az elemzésből többek között az is kiderült, hogy a hím farkas aktív volt és megfelelő táplálékforrásokhoz jutott. A következő lépésben igyekeznek megvizsgálni az étrendjét, illetve annak változatosságát is.
Albert Protopopov, a Jakutföldi Tudományos Akadémia osztályvezetője elmondta, hogy a farkas gyomrában nem találtak szennyeződéseket, így pontos képet kaphatnak arról, hogy mit fogyasztott halála előtt, és talán az is kiderül, hogy mi okozta a vesztét.