Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Egy rendkívül fontos eszköz, ami hiánycikké válhat a koronavírus-oltások miatt

Az oltások beszerzése csak a kihívások egyik része, ami miatt Indiának is bőven az első vakcina megérkezése előtt reagálnia kell, és nemcsak a saját országa miatt, hanem globális szinten is.

Külföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

Az oltások beszerzése csak a kihívások egyik része, ami miatt Indiának is bőven az első vakcina megérkezése előtt reagálnia kell, és nemcsak a saját országa miatt, hanem globális szinten is.

Egy egészen hatalmas országról beszélünk, közel 1.4 milliárd lakossal. Minél nagyobb egy társadalom, annál nagyobbak lehetnek a kihívások a koronavírus idején. Ez Indiára hatványozottan igaz, akik már a második helyen állnak a világ legfertőzöttebb országai között. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Napi szinten rengeteg új fertőzést regisztrálnak, és sok a haláleset, amik a COVID-19-hez köthetőek. Az első oltások beadása kulcsfontosságú lesz, és India is igyekszik megfelelni a velük szemben állított követelményeknek.

Az ország legnagyobb fecskendőgyártója bejelentette, hogy felgyorsítja a termelést. 1 milliárd egységet tervez leszállítani a kereslet nagy megugrása miatt. Még hónapok telhetnek el az első oltásokig, de addig Indiának is minden szükséges intézkedést meg kell tennie a sikeres lebonyolítás érdekében.

Hindustan Syringes a világ egyik legnagyobb gyártója a világon, akiknek most az a tervük, hogy az évi 700 milliós egység helyett 2021-re 1 milliárdra növelje ezt a számot, amivel már meg tudnak felelni a koronavírus szülte kínálatnak. Számolt be a hírről a CNA.

A cég ügyvezető igazgatója, Rajiv Nath hangsúlyozta, ha a világ lakosságának 60%-át immunizálnák, akkor is 4-5 milliárd fecskendőre lenne szükség. Ez pedig egy olyan szám, amit csak a termelés növelésével lehet elérni.

Jelenleg több mint 30 potenciális vakcinát tesztelnek az embereken. A kormányok pedig abban reménykednek, hogy ezeket a vakcinákat a lehető leghamarabb be tudják vetni, mellyel a gazdaság is fellendülhet.

Korábban a maszkok és egyéb más védőeszközök gyártása állította kihívás elé a világot. A kialakult helyzet miatt most a fecskendőkből, az injekciós üvegekből és a tűkből halmozhatnak fel egy eddig nem látott mennyiséget.

Prashant Yadav egészségügyi szakértő az AFP kérdésére elmondta, lehetséges, hogy az első oltási hullámhoz elegendő fecskendővel fognak rendelkezni, amit csak a kiemelt csoportok kaphatnak meg, de amikor elérkezünk 2021 végéhez, vagy a 2022-höz, becslések szerint a dózisigény meghaladhatja a 10 milliárdot. Ez pedig azt jelentheti, hogy korlátozott mértékben lesznek elérhetőek a fecskendők, hiába rendelkeznek majd kellő számú vakcinával.

Az UNIFEC eddig 140 millió darab fecskendőt rendelt a nagy indiai gyártótól a COVAX névre keresztelt globális kezdeményezés miatt, aminek az a célja, hogy az oltásokat igazságosabb módon osszák el, biztosítván ezzel azt, hogy a szegényebb országok nem kerülnek nagy hátrányba.

A világ fecskendőigényének nagy százalékát várhatóan Kína és India fogja kielégíteni. Két olyan hatalmas ország, akiknek megvan ehhez az erőforrásuk.

A nagy európai város, ahol lassan 30 800 halálos áldozatot követel a koronavírus

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.