5+1 tipp a biztonságos maszkviseléshez Magyarországon
A felgyorsuló vírusterjedés közepette sosem árt tudni, hogy jól csináljuk-e egyáltalán a legfontosabb védekezési módszert, a maszkviselést.
A felgyorsuló vírusterjedés közepette sosem árt tudni, hogy jól csináljuk-e egyáltalán a legfontosabb védekezési módszert, a maszkviselést.
Most pedig erre választ kaphatunk, ugyanis a Budai Egészségközpont összeszedte azokat a pontokat, amelyekkel a helyes és biztonságos maszkhasználatot lehet elérni – számolt be róla az Infostart. A maszkviselés egyre több helyen kötelező, és számíthatunk rá, hogy akár központilag is kötelezővé teszik gyakorlatilag bárhol.
A két legelterjedtebb maszktípus az egészségügyi szájmaszk és az úgynevezett FFP2 és FFP3 légzésvédő maszkok. Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya, a sebészeti szájmaszk anyaga például baktériumszűrővel rendelkezik, amely 98 százalékos védelmet biztosít, ami ugyan rendkívül magas, mégsem 100 százalék, így nem gátolja teljesen a légutakat.
AZ FFP2 és FFP3 maszkok esetében pedig van egy szűrő, amin keresztül a levegő beáramlik, és amely kiszűri és eltávolítja a levegőből a szennyező részecskéket, ám ezek esetében is megvan az alászívás veszélye, például a maszk zárókerete mentén, a szelepeknél és egyéb szerkezeti elemeknél.
Az Egészségközpont jóvoltából pedig magyarázatot kapunk a legégetőbb kérdésre, hogyan kell a legbiztonságosabban maszkot viselni. A helyes maszkhasználat lépései pedig a következők: