Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
67,244 $

Felmérés: ennyi pénzre van szükség ahhoz, hogy valaki gazdagnak mondhassa magát

De arra is fény derült, hogy sokak számára fontosabb az idő, mint a több pénz.

...svg content...Fotó: Unsplash
Észak-Amerika

Koós Alexandra

Szerkesztő
TÉMÁK

A Charles Schwab & Co által végzett 2023-as felmérés eredményei alapján az amerikaiak úgy becsülik, hogy 2,2 millió dolláros (több mint 810 millió forint) nettó vagyon szükséges ahhoz, hogy gazdagnak tekintsék őket. Azonban jelentős eltérést mutat a vélt vagyoni követelmény és a magukat gazdagnak érzők tényleges nettó vagyona. Kifejtik: a kutatás során 1000 amerikait kérdeztek meg a vagyon definíciójáról és arról, hogy mennyire érzik magukat ma gazdagnak. A válaszadók 48%-a arról számolt be, hogy gazdagnak érzi magát, ugyanakkor az átlagos nettó vagyon ebben a csoportban lényegesen alacsonyabb, átlagosan mintegy 560 000 dollár (több mint 206 millió forint).

Ez a számadat generációnként változik, az ezredfordulósok a legnagyobb valószínűséggel számoltak be arról, hogy ma gazdagnak érzik magukat – írja a Portfolio a Yahoo Finance cikkére hivatkozva. Ám az eredmények mindemellett arra is rámutattak, hogy az amerikaiak a pénzügyi mérőszámokon túl hogyan határozzák meg a gazdagságot. Amikor arra kérték őket, hogy írják le, mit jelent számukra gazdagnak lenni, a válaszadók gyakrabban említették a jóléthez kapcsolódó szempontokat, semmint a pénzbeli vagy vagyonalapú meghatározásokat. Sokan például a nagy mennyiségű pénzzel szemben előnyben részesítették a teljes értékű magánéletet vagy az élmények élvezetét. Soron kívül Eljött a nap, meghallgatja a bíróság Robert Fico merénylőjét

De ugyanígy a munka és a magánélet egészséges egyensúlyának fenntartását is. A felmérés egyúttal feltárta az idő fontosságát a pénzzel szemben, és kiderült, hogy a résztvevők 61%-ának fontosabb az idő, mint a több pénz. Ez a preferencia a baby boomerek körében volt a legerősebb – jegyzik meg. A boomerek 67%-a értékelte az időt a pénzzel szemben, szemben az X generáció 59%-ával, az ezredfordulósok 56%-ával és a Z generáció 58%-ával. Továbbá arra is fény derült, hogy az amerikaiak mindössze 35%-a dokumentálta hivatalosan pénzügyi céljait. Ezzel szemben az amerikaiak többsége nem rendelkezik hivatalos pénzügyi tervvel (a válaszadók 65%-ának egyáltalán nincs ilyene).

Azok közül, akik már elgondolkodtak a pénzügyi tervezésen, 40% ismerte el, hogy dokumentálniuk kell céljaikat, ami azt jelzi, hogy felismerték a fontosságát, a cselekvés viszont még várat magára. További 26% egyáltalán nem gondolkodott pénzügyi tervezésen – írják a részletes eredményekre hivatkozva. Korábban egyébként arról is beszámoltunk, hogy egy felmérés szerint a magyarok közel negyede otthonát tartja a legféltettebb kincsének, sokan pedig csak dolgozni járnak el otthonról. Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy nemzetközi kutatások alapján minden második dolgozót érinthet a kiégés jelensége, ami több szempontból is aggasztó.

Már beszélni is lehet Ficóval, de az állapota továbbra is súlyos

Robert Fico szlovák miniszterelnök állapota stabilizálódott a második, hosszadalmas műtét után, ám továbbra is súlyos az állapota.