A szakértőkkel ért egyet a lakosság: mutatjuk, hogyan védekeznének a második hullám ellen
A Pénzcentrum online által készített legújabb felmérés szerint a válaszadók több, mint fele gondolja úgy, hogy bizonyos munkakörökben elfogadható lenne, ha kötelezően elvégeznének koronavírus-teszteket
A Pénzcentrum online által készített legújabb felmérés szerint a válaszadók több, mint fele gondolja úgy, hogy bizonyos munkakörökben elfogadható lenne, ha kötelezően elvégeznének koronavírus-teszteket – számolt be róla a Portfolio.
A válaszokból egyértelműen kiderült, mit gondolnak a magyarok, hol kéne elsősorban gyakori teszteket végezni. Ennek alapján az egészségügyben (83.9%); az iskolában, óvodában és bölcsödében (79.5%); a vendéglátásban (77%); élelmiszer boltban (76.4%) és az élelmiszeriparban (74.6%) dolgozók esetében tartanák fontosnak a rendszerek teszteket.
A válaszok szerint a banki és hivatali ügyintézők esetében tartják inkább feleslegesnek a teszteket, de a válaszadók több, mint fele így is arra voksolt, hogy őket is rendszeres tesztelés alá kellene vetni. Ezen felül a katonák, tűzoltók, szerelők és irodai dolgozók esetében sem feltétlen tartják lényegesnek a teszteket.
Arra vonatkozóan is születtek érdekes eredmények, hogy a válaszadók milyen megoldásokban hisznek, amivel csökkenteni lehetne a második hullám veszélyeit. Jellemzően itt is azok köszöntek vissza, melyek a szakértők által is gyakran felhozott módszerek, például a maszkviselés, a közösségi távolságtartás és a kézfertőtlenítő használata.
Érdekesség, hogy sokan gondolják úgy – egyetértve ezzel a kormány döntésével – hogy korlátozni kellene az utazást. Nagyon sokan tették le amellett a névjegyüket, hogy minimum hibrid, de inkább online formába bonyolítsák le az oktatást, melynek kapcsán egy oktatásban dolgozó, fővárosi nő is megszólalt.
A válaszadók többségében úgy gondolják, a rendszeres tesztelés rendkívül fontos lenne a járvány megelőzésében, és a második hullám elleni védekezés egyik kulcsa lehet. Egy nyugdíjas orvos például úgy fogalmazott: „nem a tesztelés ad hamis biztonságot, hanem a tesztelések elmaradása, mert nem lehet érdemben szembenézni a valós helyzettel”.
A válaszadók egyébként többségében megbízhatónak találják a PCR-tesztek eredményeit, nagyjából 63.2 százaléka bízik az eredmények pontosságában. Ez az ellenanyagvizsgálatok esetében valamennyivel alacsony, 58.7 százalék. Abban viszont viszonylag nagy az egyetértés, hogy bővíteni kell a tesztelési kapacitást.
SOKAN ÚGY GONDOLJÁK, JELENTŐSEN DRÁMAIBB LESZ A MÁSODIK HULLÁM MAGYARORSZÁGON, MINT AZ ELSŐ VOLT