Minden oldalról támadták a fővárosi járatritkítást
Több kerületi polgármester is egyeztetést követelt a döntést követően.
Komoly felzúdulást okozott Budapest kerületi polgármestereinek körében az az elhatározás, miszerint a BKK a forgalmi adatokra és a koronavírus-járvány okozta forgalomcsökkenésre hivatkozva január 19-től változtatott a menetrenden, ritkítva a járatokat azon vonalakon, ahol ezt indokoltnak vélték.
Mint írták, „hétfőn és pénteken csúcsidőben azok a BKK-járatok, amelyek a mért utasforgalomhoz képest eddig sűrűbben, vagy több párhuzamos járattal együtt közlekedtek, legfeljebb 1-2 perccel ritkábban járnak majd. A pénteki menetrend nem számít újdonságnak, de a korábbinál több járatot érint majd.”
A járatritkítás ellen ugyanakkor több kerületi polgármester is felszólalt: „Egyeztetést kezdeményezek a BKK vezetésével, hogy a tapasztalatok birtokában vizsgálják felül a mostani menetrend-változtatást amennyiben szükséges” – írta közösségi oldalán Őrsi Gergely II. kerületi polgármester, hozzátéve, hogy „hétfőre és péntekre vonatkozó 12%-os kapacitáscsökkentés a gyakorlatban ritkábban érkező buszokat jelent. Elképzelhető, hogy a változás miatt többen ülhetnek autóba, így tovább nőhet a forgalom.”
„A Nagytéténytől Újpalotáig közlekedő 133E busz is áldozatul esett annak az 53 járatot érintő ritkítási csomagnak, amit tegnap tett közzé honlapján a Budapesti Közlekedési Központ. A főváros közlekedési cége a koronavírus-járvány által okozott forgalomcsökkenésre hivatkozik” – fogalmazott Karsay Ferenc.
„Felháborítónak tartom, hogy ismét egyeztetés és tájékoztatás nélkül döntött a főváros, hasonlóan a körforgalom-építéshez és a 6-os főút felújításához. Azonnali párbeszédet kezdeményezünk a fővárossal a járatritkítás megszüntetése érdekében!” – idézte a XXII. kerület polgármesterét a Magyar Nemzet. Később kiderült, hogy a BKK vezérigazgatója kész volt lemondani, amit Karácsony Gergely nem fogadott el, majd megjelent egy hivatalos nyilatkozat a társaság első emberétől, aki maradt a helyén.