Koronavírus – újabb tragikus globális mérföldkő
A decemberben, a közép-kínai Vuhanban kitört koronavírus-járvány immáron újabb negatív mérföldkőhöz érkezett, ugyanis a Johns Hopkins Egyetem és a Worldometer adatbázisai szerint is a fertőzöttek száma meghaladta a 25 milliót globálisan.
A decemberben, a közép-kínai Vuhanban kitört koronavírus-járvány immáron újabb negatív mérföldkőhöz érkezett, ugyanis a Johns Hopkins Egyetem és a Worldometer adatbázisai szerint is a fertőzöttek száma meghaladta a 25 milliót globálisan.
A koronavírus-járvány továbbra is szinte megállíthatatlanul terjed a világ több régiójában, hol még az első hullám borzalmaival küzdenek, hol már a második hullám kopogtat az ajtón. A járvánnyal még mindig nem tud megküzdeni a világ, vitathatatlanul a történelem egyik legmakacsabb vírusával van dolga az emberiségnek.
A járvány kitörése óta 25 009 250 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak világszerte, akik közül 842 702 ember esett a vírus áldozatául. A legsúlyosabb állapot továbbra is az Egyesült Államokban, Brazíliában és Indiában uralkodik, mind a regisztrált fertőzöttek, mind a halálos áldozatok tekintetében.
Az Egyesült Államokban már több mint 6 millió fertőzöttet azonosítottak, akik közül több mint 185 ezer ember hunyt el. Az USA-ban uralkodó koronavírus-helyzet több tetőponttal támadta az országot, különböző gócpontokkal, kezdetben New Yorkban volt tarthatatlan a helyzet, mostanra már inkább Kalifornia, Florida és Arizona tekinthetők epicentrumnak.
Brazíliában 3.8 millió felett jár a fertőzöttek, és 120 ezer felett a halálos áldozatok száma, ám az új esetek száma némileg lassult. Az országban a politikai csatározások sem segítették a helyzetet, ugyanis Jair Bolsonaro elnök gyakori összetűzésekbe került az államok kormányzóival a vesztegzárak kapcsán, az elnök ugyanis meglehetősen szkeptikusan állt hozzá a vírushoz.
Ne hagyd ki:
Vészesen közeledik India a fertőzöttek szempontjából Brazíliára, Indiában is már meghaladta a 3.5 milliót a megbetegedések száma. Indiában ráadásul ezekben a napokban élik a legnagyobb poklot, a héten globális rekordot döntöttek az új esetszámok tekintetében, ma pedig a második rekord is az övéké vált, az elmúlt 24 órában 78 ezernél is több fertőzöttet azonosítottak.
Európa és Ázsia-Oceánia számos országában pedig már inkább második hullámról kezdhetünk beszélni, a legtöbb helyen kezdenek visszatérni az esetszámok a tavasz idején tapasztalt szintekre. A legfőbb különbséget az jelenti, hogy most jóval felkészültebben várták az eseteket, és a sok fertőzött elsősorban a széleskörű tesztelésnek tudható be, ahol a tünetmenteseket is kiszűrik.
Hazánkban is egyre inkább kezdenek beigazolódni a félelmek, hogy nyakunkon a második hullám, ami ma rekordmennyiségű fertőzöttben nyilvánult meg: 292 új koronavírus-beteget észleltek tesztelések útján a magyar hatóságok. Ezzel az áprilisi rekord dőlt meg, amikor egy nap alatt 210 beteget találtak.
Az esetek globálisan is exponenciálisan növekednek, az első esetre rá 3 hónappal értük el az egymillió fertőzöttet, április 2-án. Ezt követően, június 28-án már 10 milliónál járt a globális fertőzési szám, ami hat hét leforgása alatt duplázódott meg. A lassulás nem érzékelhető, ezért továbbra is be kell tartani az intézkedéseket, mint a maszkviselést.
Ne hagyd ki: