Október elején áll bíróság elé az újbudai rendőrgyilkos
Mindezt Szabó József, a bíróság szóvivője erősítette meg nemrégiben.
Október 10-én, az előkészítő üléssel megkezdődik az újbudai rendőrgyilkosként ismert Sz. Szilárd pere a Fővárosi Törvényszéken – tudta meg a Mandiner Szabó Józseftől, a bíróság szóvivőjétől. A Központi Nyomozó Főügyészség (KnyF) júliusban közölte, hogy vádat emelt a férfi ellen, aki év elején egy késsel kioltotta az ellene intézkedni akaró Baumann Péter rendőrszázados életét.
Az ügyészség Sz. Szilárd ellen több hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt emelt vádat, ugyanakkor a vádlott kóros elmeállapotára tekintettel a férfi kényszergyógykezelésének elrendelését indítványozta. Fürcht Pál főügyész a bejelentés kapcsán emlékeztetett, a férfi a rendőri intézkedés során egy 17 centiméter pengehosszúságú tőrrel mellkason szúrta Baumann Pétert, aki ennek következtében életét vesztette. Egy másik rendőrt a vállán, harmadik társukat pedig a combján szúrta meg a tettes.
Felidézték, a férfi egy újbudai társasházban lakott, amikor január 12-én este zajt hallott a felette lévő lakásból, így azt gondolta, hogy szomszédja bajban lehet, ezért dörömbölni kezdett az ajtón. A szomszéd nem nyitott ajtót, ezért a vádlott a nagyméretű betonbontó kalapácsával több ütéssel betörte az ajtó zárszerkezetét. A rendőrséget a lakók és maga az elkövető is értesítette, ám miután a járőrök kiérkeztek és közölték vele, hogy előállítják, a férfi rájuk támadt.
A dulakodás után elmenekült, és csak úgy sikerült végül ártalmatlanná tenni, hogy a rendőrök egy villamosmegállóban lábon lőtték, a rendőrségi vizsgálat szerint a rendőrök fegyverhasználata jogos volt. Mint megírtuk, az elkövetőt megállító egyenruhások pénzjutalomban, a helyszínre kiérkező mentősök pedig dicséretben részesültek.
De arról is beszámoltunk, hogy a férfit a gyilkosság után az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben (IMEI) szállították, ahol hónapokon keresztül vizsgálták elmeállapotát, majd a bíróság elrendelte az előzetes kényszergyógykezelését, ami már azt vetítette előre, hogy az elkövető nem beszámítható. A büntetőeljárást ennek ellenére le kell folytatni, és ha a bíróság szerint sem beszámítható, akkor elrendelik tényleges kényszergyógykezelését.