Másfél hét alatt olvadt el egy déli-sarkköri sziget jegének egyötöde
A globális felmelegedés hatásának köszönhetően már az Antarktiszon is egyre gyakoribbak a hőhullámok, amik súlyos követkeményekkel járnak.
A klímaváltozás és a globális felmelegedés vezető témákká léptek elő az utóbbi néhány évben, ami egyáltalán nem meglepő, tekintve, hogy sorra érkeznek a fotók és különböző beszámolók azok negatív hatásairól.
A NASA egyik földfigyelő műholdja, pontosabban annak képei szolgáltatták a legújabb, már-már sokkoló tanúbizonyságát a globális felmelegedésnek, ugyanis a közzétett fotókon jól látszik, hogy míg a megfigyelt sziget jégmennyisége február 4-én kielégítő volt, addig február 13-ra annak egyötöde nemes egyszerűséggel eltűnt.
Ez itt a február 4-én készült fotó:
Ez pedig az, amit február 13-án készített a műhold:
A Mashable megszólaltatta Mauri Pelto gleccserkutatót, aki szerint, ha mindez csak egyszer fordulna elő, az még nem jelentene különösebb problémát, ám az a tény, miszerint a legutóbbi már a harmadik hőhulláma volt a déli féltekei nyárnak, komoly aggodalomra ad okot.
A jég elolvadása persze csak addig tűnik meglepőnek, amíg nem tesszük hozzá, hogy az adott területen február 6-án nem kevesebb mint 18-fokot mértek, ami nagyban elősegítette a folyamatot.