Kína Elon Muskot is megelőzte a rakétaiparban, történelmi kilövésen vannak túl
Egy kínaii magáncég hajtotta végre azt a kilövést, aminek a végén szerdán pályára állították a világ első olyan rakétáját, amit metán hajt.
Ezzel Kína gyakorlatilag megelőzte az amerikai riválisait, és a hordozórakéták következő generációját küldte az űrbe. A Zhuque-2 hordozórakéta reggel 9 órakor startolt el az északnyugat-kínai Csiucsuan műholdindító központból.
A Reuters azt írja, az állami média tájékoztatása szerint a terveknek megfelelően zajlott le a kilövés. Egy pekingi székhellyel rendelkező cég, a LandSpace hajtotta végre a kilövést, mely egyúttal történelmi is volt.
Ez az első metánnal hajtott rakéta, mely nem a jövőt, hanem már a jelent jelenti. A cég első kísérlete decemberben sikertelen volt, most viszont minden rendben ment Zhuque-2 indítása körül.
Kína történelmet írt
Ezzel a kilövéssel többek között az Elon Musk tulajdonában lévő SpaceX-et és Jeff Bezos Blue Origin névre keresztelt rakétacégét is megelőzte Kína. Nagy a harc jelenleg a metánnal hajtott hordozórakéták versenyében, amit már a kínai vállalat vezet.
Ezek a rakéták egyrészt kevésbé szennyezőbbek, biztonságosabbak, olcsóbbak, illetve részben újrafelhasználhatóak. A LandSpace a második kínai magáncég lett, amely folyékony hajtóanyagú rakétát indított.
Még április hónapban a Beijing Tianbing Technology sikeresen fellőtt egy kerozin-oxigén hajtotta rakétát, amivel újabb lépést tettek meg az újraüzemelhető és újrafelhasználható rakéták kifejlesztése felé. Kína nagyon gyors fejlődést mutat, mivel a kínai cégek csak 2014-ben robbantak be az ágazatba, amikor a kormány engedélyt adott a magánbefektetésekre az iparban.