Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Kína mozgása miatt Tajvan aktiválta a légvédelmi rakétarendszereit

Tajvan bejelentette, hogy aktiválta a légvédelmi rendszereit, miután 37 kínai katonai gép jelent meg a zónájukban.

...svg content...Fotó: A tajvani légierő Mirage 2000-es leszállásra készül a tajvani Hszincsu légi támaszpontján 2023. április 9-én. Az előző nap a kínai hadsereg háromnapos hadgyakorlatot kezdett a Tajvani-szorosban, amiért Caj Jing-ven tajvani elnök az Egyesült Államokban találkozott az amerikai képviselőház elnökével, Kevin McCarthyval. MTI/EPA/Ritchie B. Tongo
Ázsia
Author image

Hujber Dávid

Szerkesztő

Kína és Tajvan között egy ideje érezhető a feszültség, de fegyveres konfliktus továbbra sem történt. Tajvan azonban adott esetben kész megvédeni magát, miközben a sziget körül számos kínai hadihajó van jelen, illetve a légterében sorra köszönnek be a kínai gépek.

Legutóbb 37 kínai katonai gépről tettek jelentést, ami miatt Tajvan úgy döntött, aktiválja a védelmi rendszereit. Kína mindeközben saját területeként tekint Tajvanra, akik demokratikus módon kormányozzák az országukat, és elutasítják a kínai kormány nézetét. Soron kívül Gulyás Gergely Magyar Péterről: „Időben szóltam, hogy elmebeteg”

Az elmúlt három évben rendszeresen repültek be kínai gépek a szigethez közeli területek fölé, de Tajvan közvetlen légterében nem jelentek meg. A legutóbbi észlelés során nukleáris képességű H-6-os bombázókat is észleltek, amik a légvédelmi azonosító zóna, a ADIZ délnyugati sarkába repültek.

Tajvan hajókat és repülőket küldött ki

A CNA azt írja, a kínai repülőgépek egy része Tajvan délkeleti része felé repült, és átrepültek a Csendes-óceán nyugati részére, hogy „légi megfigyelési és távolsági navigációs gyakorlatot” végezzenek.

Tajvan válaszul repülőket és hajókat küldött ki őrködés céljából, majd aktiválta a szárazföldi rakétarendszereit. A kínai védelmi minisztérium nem reagált azonnal a megkeresésre, hogy nyilatkozzanak az ügyben.

Kína szerdán fejezte be az Oroszországgal közös légi járőrözésének második szakaszát a Csendes-óceán nyugati része felett. Azelőtt a Japán-tenger és a Kelet-kínai-tenger felett repültek, ami aggodalmat váltott ki Japán részéről.