Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Világszerte 71,1 millió ember kényszerült elhagyni a lakóhelyét 2022-ben

Az NRC főtitkára szerint a háborúk és katasztrófák „tökéletes vihara” soha nem látott mértékű elvándorlást eredményezett.

...svg content...Fotó: A Thai Királyi Hadsereg által közreadott felvételen Mianmarból korábban Thaiföldre menekült emberek kelnek át csónakkal a Moei határfolyón, hogy a thaiföldi Tak körzet Mae Sot határvárosából hazatérjenek Mianmarba 2023. április 11-én. A Thai Királyi Hadsereg szerint ötezernél több délkelet-mianmari menekült talált ideiglenes menedékre a nyugat-thaiföldi Mae Sot és Mae Ramat határvidéken, ahová a mianmari junta és a kisebbségi fegyveres csoportok közötti harcok elől menekültek. MTI/EPA/Thai Királyi Hadsereg
Külföld
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Az Al Jazeera szerint a belső migrációt megfigyelő nemzetközi központ (IDMC) csütörtökön közzétett jelentésében arról számolt be, hogy világszerte 71,1 millió ember kényszerült tavaly lakóhelyét elhagyva hazájában menedéket keresni különböző konfliktusok és természeti katasztrófák miatt.

Az MTI szerint ez 2021-hez képest 20 százalékos növekedést mutat, és minden korábbi adatot felülmúl. Illetve arra is felhívták a figyelmet, hogy az ukrajnai háború tavaly közel 17 millió embert kényszerített belső menekülésre.

„A háborúk és katasztrófák ’tökéletes vihara’ soha nem látott mértékű elvándorlást eredményezett”

– mondta Jan Egeland, a Norvég Menekültügyi Tanács (NRC) főtitkára.

Többéves fejlődést ásott alá világszerte

Továbbá az országok között kialakult konfliktusok és erőszak összesen 28,3 millió ember elvándorlását eredményezték, míg 32,6 millió ember természeti katasztrófák, köztük árvizek, aszályok és földcsuszamlások miatt kényszerült elhagyni lakóhelyét.

A megfigyelőközpont szerint a lakhelyét tavaly elhagyni kényszerült, de hazájában maradt emberek közel háromnegyede 10 országban él, köztük Szíriában, Afganisztánban, a Kongói Demokratikus Köztársaságban, Ukrajnában és Szudánban.

A 168.hu beszámolója alapján a 2022-ben kirobbant háborús konfliktusok és a természeti katasztrófák egyaránt súlyosbították az emberek már meglévő sebezhetőségét és egyenlőtlenségeit, a globális élelmiszer-biztonság romlásának fokozódása pedig többéves fejlődést ásott alá világszerte.