Kína közzétette becsléseit a tetőtéri fotovoltaika jövője kapcsán
Kínai tudósok becslései szerint a helyi tetőtéri fotovoltaika (RPV) elengedhetetlen eleme az éghajlati célok elérésének, különösen a nagy épületsűrűségű és energiafogyasztású városokban.
A CGTN jelentése szerint kínai tudósok nemzetközi kollégáikkal együttműködve tették közzé becsléseiket a kínai tetőtéri fotovoltaikában (RPV) rejlő szén-dioxid-kibocsátás mérséklési potenciálról, s megállapították, hogy 2030-ra közel 2,72 milliárd tonnával mérsékelhetnék szén-dioxid-kibocsátásukat.
A tetőtéri fotovoltaika egy olyan napelemes rendszer, melynek áramtermelő napelemeit egy épület tetejére telepítik – Nature Communications című folyóiratban nemrég megjelent tanulmány szerint az RPV-k elengedhetetlenül fontosak az energiaátállás és az éghajlati célok elérésében, különösen a nagy épületsűrűségű és energiafogyasztású városokban.
A Nanjingi Normál Egyetem, más kínai intézmények, továbbá az Egyesült Államok és Szingapúr kutatói több forrásból származó térinformatikai adatokat és gépi tanulást alkalmaztak, hogy meghatározzák.
2020-ban 345 kínai városban összesen 66 ezer négyzetkilométernyi háztető volt alkalmas a napelemek telepítésére, mely mintegy 3,63 milliárd tonna CO2-csökkentést jelent.
A kutatók figyelembe vették városi területbővítést és az energiaszerkezet átalakítását is, becsléseik szerint pedig 2030-ra – amikor Kína az előrejelzések szerint eléri szén-dioxid-kibocsátásának csúcspontját – közel 2,72-3,63 milliárd tonnával tudnák csökkenteni kibocsátásukat.