Óriási viharok sújtják az USA nyugati részét, több nemzeti parkot is be kellett zárni
A Yosemite-völgy alján kedden 40 centiméteres hóvastagságot mértek, s utoljára 1969-ben, ugyanezen a napon regisztráltak hasonló adatokat a területen.
A The Guardian szerint óriási viharok sújtják az Egyesült Államok nyugati részét, amelyek Kaliforniát sem kímélik, míg a Sierra Nevada-hegységben rekordmennyiségű hó hullott, így számos turistaváros megközelíthetetlenné vált, áramkimaradások jelentkeztek és a nemzeti parkokat is le kellett zárni.
Ugyanez történt a Yosemite Nemzeti Parkkal, ahol hatalmas hótorlaszok alakultak ki, az időjárás viszont továbbra sem kíméli a régiót, akár egy méter hó is hullhat a hétvégére. Emiatt úgy döntöttek, hogy határozatlan időre bezárnak, s hasonlóképp jártak el a Joshua Tree Nemzeti Parkban is.
Due to inclement weather, the park is closed. Rangers are working on reopening as soon as possible! #ParkClosure pic.twitter.com/5DqywpeLdK
— Joshua Tree NPS (@JoshuaTreeNPS) March 1, 2023
A The New York Times beszámolója alapján a Yosemite-völgy alján kedden 40 centiméteres hóvastagságot mértek, s utoljára 1969-ben, ugyanezen a napon regisztráltak hasonló adatokat (36 centimétert) a területen.
A múlt hét folyamán nagy mennyiségű hó hullott a dél-kaliforniai hegyekben, mindemellett olyan helyeken is, ahol szinte soha nem esik a hó, az alacsonyabban fekvő területeken élők pedig a szokatlanul heves esőzések okozta áradásokkal szembesültek.
Az Origo szerint a Los Angeles-i nemzetközi repülőtéren rekordmennyiségű eső esett, a régióban pedig 1989. február 4. óta először adtak ki figyelmeztetést hóvihar miatt, s tegnap este Kaliforniában számos területen fagyriadót adtak ki, amely több mint 18 millió embert érint.