Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az észak-koreai emberi jogok helyzete továbbra is az ENSZ BT napirendjén marad

Az utóbbi 3 évben a BT minden évben tárgyalt ennek ügyében, de zárt ajtók mögött, s utoljára 2014 és 2017 között tartottak nyilvános üléseket.

...svg content...Fotó: Az észak-koreai állami hírügynökség, a KCNA felvételén Kim Dzsong Un észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke beszédet mond a Munkapárt ülésén Phenjanban 2023. február 27-én. MTI/AP/KCNA/KNS
Észak-Amerika
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Az Egyesült Államok és Albánia kérésére továbbra is az ENSZ Biztonsági Tanácsának napirendjén marad az észak-koreai emberi jogok helyzete, ám sokan attól tartanak, hogy ez a bejelentés feldühíti majd Phenjant.

Észak-Korea korábban többször is visszautasította az emberi jogi visszaélésekre vonatkozó vádakat, s a nemzetközi szankciókat okolta a szörnyű humanitárius helyzetért, ám az igazság az, hogy a rossz gazdálkodás és a természeti katasztrófák és okolhatók ezért. Soron kívül Nagyon jól járnak a SZÉP-kártyások: jön az új zseb és a megemelt keretösszeg

Az eljárás szerint, ha az elmúlt 3 évben nem tartottak nyilvános ülést egy napirendi pontról, akkor azt törlik, kivéve, ha valamelyik tag tiltakozik ellene, s abban az esetben az említett kérdés még egy évig a listán marad.

Aggasztó a helyzet

Az utóbbi 3 évben a BT minden évben tárgyalt az észak-koreai emberi jogokról, de zárt ajtók mögött, s utoljára 2014 és 2017 között tartottak nyilvános üléseket ebben az ügyben – derül ki a Channel News Asia beszámolójából.

Korábban beszámoltunk róla, hogy Kim Dzsongun észak-koreai vezető „radikális változtatásra” szólított fel a mezőgazdasági termelést illetően, illetve arról is hírek érkeztek, hogy lakásfejlesztéssel és üvegházprojekttel akarja enyhíteni a kialakult helyzetet.

Majd kiderült, hogy az élelmiszerhiánytól tartva egy ritka, mezőgazdasági találkozót is összehívtak, amelynek célja a vidékfejlesztési projektek áttekintése, valamint az „azonnali és fontos” feladatok meghatározása és az ezzel kapcsolatos teendők kiosztása volt.