Katonai szaklap: Kína drónok bevetésével „egyesítené” az országot Tajvannal
Erről egy kínai katonai szaklapban írtak, kiemelve, hogy a drónok kulcsfontosságú szerepet játszanának abban az esetben, ha Kína ténylegesen „egyesítései háborút” indítana Tajvan ellen.
A South China Morning Post egy kínai katonai szaklap friss jelentése nyomán számolt be arról, hogy a szerzők szerint a drónokat a kínai Népi Felszabadító Hadsereg (PLA) az ellenséges vezetők megygyilkolására használhatná, melyek alkalmazása jelentősen lerövidítené a konfliktust, ezzel együtt pedig minimálisra csökkentené az áldozatok számát is.
Megjegyezték, a drónokkal akár Tajvan mobil rakétakilövő állásait és nehézfegyverzetét is célba vehetnék. Az Ordnance Industry Science Technology című szaklapban megjelent cikk felvázolja, hogy hogyan alakulhatna egy Tajvan elleni kínai támadás.
A nagy kínai „végső egyesítési háború”
A cikkben „végső egyesítési háborúként” hivatkoznak a hipotetikus támadásra, melyben a PLA arra törekedne, hogy „minden irányban és területen – szárazföldön, tengeren, levegőben, űrben, villamosenergiában és az interneten – elnyomja Tajvan szigetét”.
A szerzők szerint a drónok kulcsfontosságú szerepet töltenének be a háborúban, kiemelve azok előnyeit: a drónok más repülőgépekkel és fegyverrendszerekkel ellentétben ugyanis pilóta nélkül repülnek. Hangsúlyozták, a pilóták által irányított harci repülőgépek csak 3-4 órán át képesek a legegőben maradni, szemben a nagyobb méretű drónok 30-40 órás üzemidejével.
A cikk szerint a drónok a kisebb hajók megtámadására is alkalmasak lehetnek, példaként említve az olyan hosszú élettartamú csapásmérő és felderítő drónokat, mint a GJ-2/11 és a BZK-005C, TB-001, melyek valós idejű megfigyeléseket végezhetnének, együttműködhetnének a kínai harci repülőkkel, hogy aztán csapásokat mérjenek a kisebb tajvani hajókra.