Nincs szükség légi szúnyoggyérítésre a budapesti III. kerületben
A katasztrófavédelem szerint nincs szükség légi szúnyoggyérítésre a III. kerületben. A szervezet a következőképpen indokolta a döntését, miután megítélte a helyzetet.
A katasztrófavédelem szerint nincs szükség légi szúnyoggyérítésre a III. kerületben. A szervezet a következőképpen indokolta a döntését, miután megítélte a helyzetet.
A szúnyoginvázió időről időre problémát okoz az emberek számára, többek között Magyarországon is, ami az utóbbi időben állandó vitatémát adott a közéletben. Voltak, akik a budapesti III. kerületben is panaszkodtak a kialakult helyzet miatt.
Az obuda.hu nemrég egy újabb fontos hírről számolt be a kerületben élők számára, miszerint a katasztrófavédelem szerint nincs szükség légi szúnyoggyérítésre a III. kerületben. „Óbuda-Békásmegyer önkormányzata a Dunakanyar több településéhez csatlakozva jelezte a légi szúnyoggyérítés iránti igényét az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságnál.”
„A szúnyogártalom felmérését követő szakértői vélemény szerint azonban a Dunakanyar és a Duna menti települések, kerületek esetében a légi gyérítés indokoltsága nem áll fenn.” – áll az obuda.hu által kiadott hivatalos közleményben.
A Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a Nemzeti Népegészségügyi Központ adhatja meg az engedélyt arra, hogy légi kémiai szúnyoggyérítés valósulhasson meg, feltéve, ha a betegségterjesztő szúnyogfajok nagyobb számban vannak jelen. Az ilyen helyzetet szakértői javaslatok alapján ítélik meg.
„A szúnyogártalom felmérését követően készült szakértői vélemény alapján a Dunakanyar régióban kialakult közepesen erős, de nem extrém mértékű szúnyogártalom azonban nem indokolja a légi gyérítést, annak alkalmazása a jelenlegi ártalomhoz képest aránytalan környezetterhelést jelentene.” – olvasható a kerületi weboldal által kiadott közleményben.
Továbbá az is kiderült, hogy a szúnyogok megfékezésére a katasztrófavédelem Óbuda-Békásmegyeren már hét földi gyérítést is végeztek. Legutóbb erre hétfőn került sor. A legutóbbi ilyen intézkedés előtt a kezelések kivétel nélkül meghaladták a 80 százalékos hatékonyságot, és ez valószínűleg most sem volt másképp.
Ne hagyd ki.