Kínának nem tetszik a WHO hozzáállása a koronavírus-járvány kapcsán
Miután Kínában jelentősen megugrott a koronavírusos fertőzések száma, a világ több országa pedig kötelező jellegű tesztelést vezetett be minden Kínából érkező utas számára, Kína most a WHO-t vette elő.
Az AFP jelentése szerint Kína csütörtökön felszólította az Egészségügyi Világszervezetet (WHO), hogy „igazságos álláspontot” tanúsítson a koronavírusról, miután a WHO bírálta Peking „nagyon szűkös” definícióját a fertőzés okozta halálesetekről.
Michael Ryan, a WHO sürgősségi igazgatója szerdán újságíróknak nyilatkozva rámutatott, a hivatalos statisztikák nem tükrözik a járvány valós hatását Kínában, ahol a koronavírusos esetek száma látványosan megugrott, miután Peking a múlt hónapban úgy határozott, egyik napról a másikra megszünteti az évek óta tartó szigorú járványügyi intézkedéseket.
Kína szerint ők mindenben együttműködtek
Peking csütörtökön azzal vágott vissza a WHO-nak, hogy hangsúlyozta, Kína „szorosan együttműködik a WHO-val”, kiemelve, hogy „mindig is nyíltan és átláthatóan megosztotta a vonatkozó információkat és adatokat a nemzetközi közösséggel”.
Mao Ning külügyminisztériumi szóvivő ennek kapcsán egy sajtójátékoztatón kijelentette:
Kínában december óta összesen 23 koronavírushoz köthető halálesetet regisztráltak, ám Peking drasztikusan leszűkítette a halálesetek osztályozásának kritériumait, ami azt jelenti, hogy a kínai statisztikák nem biztos, hogy a valóságot tükrözik. Ahogy arról korábban is beszámoltunk, a több ország által is bevezetett kötelező jellegű tesztelést Kína „elfogadhatatlannak” minősítette és megtorlással fenyegetőzött.