Rendkívül súlyos lehet a járványhelyzet Kínában, akár napi 9000 halottal
Nehéz pontos adatokat szerezni a Kínai Népköztársaságból a negatív dolgokat illetően, hiszen a kommunista vezetés folyamatosan hamisítja az adatokat annak érdekében, hogy az ország jobb állapotúnak tűnjön, mint amilyen valójában.
Ez pedig a koronavírus-járvánnyal összefüggő adatokkal kapcsolatosan is igaz, a járvány kitörése óta azt lehet látni, hogy Kínában gyanúsan alacsonyak a számok, sokkal alacsonyabbak, mint a töredékannyi lakossággal rendelkező Magyarországnak.
Kínában minden bizonnyal volt némi siker korábban a járványkezelés területén, ehhez azonban az kellett, hogy azt a kevés emberi jogot is elvegyék a kínaiaktól, amivel eddig rendelkeztek. Totális lezárásokat vetettek ki több tízmilliós városokban, még a lakást is alig lehetett elhagyni.
A kínaiaknak azonban annyira elege lett ebből, hogy szinte precedens nélküli módon tüntetésekbe kezdtek, amire a kormány beadta a derekát. A kártyavár összeomlott, a SARS-CoV-2 variánsai pedig szélsebes terjedésbe kezdtek.
Hogy mekkora lehet a probléma, azt a számok alapján nem tudhatjuk, a The Guardian által megkérdezett brit szakértők szerint azonban nem elképzelhetetlen, hogy naponta 9000 ember veszti életét a vírus miatt jelenleg Kínában.
Az Egyesült Államok éppen ezért azt fontolgatja, hogy a Kínából érkező repülőgépek szennyvízét fogja tesztelni annak érdekében, hogy részint megnézze a probléma súlyát, másrészt megnézze, hogy van-e új, a korábbiaknál súlyosabb variáns.
A brit Airfinity egészségügyi adatelemző cég szerint már meghaladhatta a százezret a halálos áldozatok száma Kínában, a napi esetszám pedig millió felett lehet, becsléseik szerint január közepén lehet ennek a tetőzése 3.7 millió fertőzöttel.
Csak remélni lehet, hogy a kínai káosz nem fog újabb variánst indítani, ugyanis nem engedheti meg magának a világ azt, hogy a média és a korábban leszerepelt szakértők ismételten gazdasággyilkos lezárásokba erőszakolja bele a világot.