Szükségtelen és kegyetlen állatkísérleteket folytathat Elon Musk egyik cége
A Neuralinkre nehezedő nyomás miatt arra sürgetik a munkavállalókat, hogy pörgessék fel a dolgokat, ami számos élőlény szenvedéséhez és elpusztulásához vezet.
Elon Musk orvosi eszközöket gyártó vállalata, a Neuralink hamarosan szövetségi vizsgálat elé néz, ugyanis egyes források szerint a milliárdos folyamatosan arra ösztönzi a dolgozóit, hogy minél gyorsabban haladjon a fejlesztés, ez azonban nem jelent jót az állatkísérletekre nézve.
A Reuters szerint a cég egy olyan agyi implantátumot fejleszt, amely remények szerint segít majd újra járni a lebénult embereknek, valamint képes lesz gyógyítani bizonyos neurológiai betegségeket, ám az éles tesztelés már így is több éves csúszásban van.
A Neuralinkre nehezedő, határidőkkel kapcsolatos nyomás miatt még inkább arra sürgetik a munkavállalókat, hogy pörgessék fel a dolgokat, ám ennek következtében jóval több állat pusztult el a kísérletek során, mint amennyi valóban szükséges lett volna az eredmények szempontjából.
Bár az amerikai előírások nem határozzák meg pontosan, hogy egyes vállalatok hány állatot használhatnak fel a kutatáshoz, a cég tevékenységét ismerő források viszont azt állítják, hogy összesen mintegy 1500 állat, köztük juhok, sertések, majmok, patkányok és egerek estek áldozatául a tesztelésnek 2018 óta.
A cég dolgozói még több negatív tapasztalatot osztottak meg
Három korábbi alkalmazott emellett azt bizonygatta, hogy Elon Musk bármi áron fel akarja gyorsítani a kutatásokat, például azzal, hogy azt mondta nekik, képzeljék el, amint egy bomba ketyeg a fejük felett, s ez a hozzáállás több dolgozó távozásához vezetett a Neuralinknél.
Öt másik munkavállaló arra panaszkodott, hogy több vizsgálatot kell egyszerre futtatniuk, azonban a megfelelő következtetések levonása, valamint a hibák kijavítása nélkül számos állat pusztul el, hiszen így egy-egy tesztet újra és újra meg kell ismételni.
Majd hozzátették, erre egy hagyományosabb vizsgálati megközelítés lenne a megoldás, amelynek az lenne a lényege, hogy egyszerre csak egy alanyt tesztelnek, majd összegzik az eredményeket, s csak ezután kezdenek további állatkísérletekbe.