Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Több ezren tüntettek az abortuszszabályozás lazítása ellen Máltán

A demonstrálók közül sokan transzparenseket tartottak a magasba, amelyeken olyan feliratok szerepeltek, mint „tartsátok Máltán kívül az abortuszokat” és „védjétek meg a gyermekeinket”.

...svg content...Fotó: Unsplash
Európa
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

A hétvége folyamán nagyszabású tüntetésre került sor, amelyen több ezer életvédő vett részt, miután a máltai kormány ismertette a terveit, miszerint enyhítésre készülnek a híresen szigorú abortuszszabályokat illetően.

A megmozdulást Marie Louise Coleiro Preca egykori balközép elnök vezette, mindemellett a szigetország katolikus püspöke és a konzervatív ellenzék vezetője is megjelent, majd a tiltakozók egy magzat kinagyított képét állították ki a miniszterelnöki hivatal épülete elé. Soron kívül A havazás megbénította a vasúti közlekedést – masszív késések és kimaradó járatok

Maria Formosa, egy 19 éves egyetemi diák úgy véli, hogy a terhességmegszakítások után mindig egy újabb élet veszik el, s ők azért jelentek meg a tiltakozáson, hogy „a meg nem született gyermekek hangjai legyenek” – írta a Mandiner az MTI beszámolója alapján.

A tüntetők közül sokan transzparenseket tartottak a magasba, amelyeken olyan feliratok szerepeltek, mint „tartsátok Máltán kívül az abortuszokat” és „védjétek meg a gyermekeinket”, miközben az emberek azt skandálták, hogy „nem az abortuszra, igen az életre”.

A beavatkozást elvégző orvosokat több év börtönre ítélhetik

Málta az Európai Unió egyetlen országa, amely semmilyen körülmények között nem teszi lehetővé a terhesség művi megszakítását, így akkor sem, ha az anya élete vagy egészsége forog kockán, a beavatkozást elvégző orvosok pedig akár négy év börtönbüntetést is kaphatnak.

Az abortuszra vonatkozó máltai törvények megváltoztatásának igénye azután merült fel, hogy egy amerikai turistának, Andrea Prudentének megtagadták az abortusz elvégzését, holott veszélyben volt az élete, s végül Spanyolországban került sor az életmentő beavatkozásra.

A fiatal nő később beperelte a máltai kormányt, s arra szólított fel, hogy nyilvánítsák az emberi jogok megsértésének az abortusz minden körülmények között történő tilalmát, bár az ügy egyelőre még nem került bíróság elé.