Hatalmas mennyiségű betegadat keletkezik naponta, sürgős fejlesztésekre van szükség
Az ESZFK vezetője szerint visszakerülnénk a középkorba, ha az EESZT rendszere leállna, vagyis egyértelmű, mennyire elengedhetetlen a folyamatos fejlődés.
A Digital Health Summit konferencián hangzott el nemrégiben, miszerint a digitalizáció nap mint nap hatalmas adatmennyiséget generál az egészségügy minden területén, így eljött az idő, hogy ezzel érdemben kezdjünk is valamit.
Szabó Bálint, az Egészséginformatikai Szolgáltató és Fejlesztő Központ (ESZFK) vezetője is erre utalt, amikor azt mondta, hogy visszakerülnénk a középkorba, ha az EESZT rendszere leállna, fejlesztésekre pedig mindig szükség van.
Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a járvány óta minden vény elektronikus, míg az ápolást támogató alrendszerekkel könnyebben azonosíthatók a páciensek, vagyis nőtt a betegbiztonság, az adminisztráció pedig csökkent – írta a Napi.hu.
Anna Loughran digitális és innovációs vezető arra hívta fel a figyelmet, hogy a jövő immár a holisztikus betegellátásé, amely a megelőzésre, a diagnosztikára, a kezelésre és a monitorozásra is kiterjed, így olyan partnerekre van szükség, akik elősegítik a fejlődést.
Kaló Tamás, a Gyógyszer-nagykereskedők Szövetségének alelnöke pedig elmondta, több olyan probléma is van, ami a patikákat érinti, mint például a csökkenő számok és a jelentős munkaerőhiány, amelyekre a digitalizáció és a házhoz szállítás kivitelezése lehetne a megoldás.