Ausztrália megakadályozná, hogy a pilótái kiképzési feladatokat vállaljanak Kínában
Az ausztrál parlament közlése szerint több mint 15 millió ausztrál dollárba kerül egy vadászrepülőgép-pilóta kiképzése, ám a felmondása után is érvényes rá a titoktartási kötelezettség.
Richard Marles védelmi miniszter nemrégiben elrendelte a hadsereg titoktartási politikájának felülvizsgálatát, válaszul azokra az aggodalmakra, amelyek szerint Peking ausztrál pilótákat is toborozhatott a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg kiképzésére.
Elmondása szerint elegendő bizonyíték áll rendelkezésre ahhoz, hogy részletesen megvizsgálják az erre vonatkozó szabályokat, majd kiemelte, hogy az ausztrál katonai titkok felfedése „világos és egyértelmű” bűncselekmény.
Szerdai nyilatkozatában azt is hozzátette, miszerint nyilvánvaló, hogy a külföldi hírszerző szolgálatok elsőszámú célpontjai a védelmi tevékenységek, személyek és eszközök, így ez az ügy rendkívül fontos – írta az Al Jazeera.
Számos esetet vizsgálnak ennek kapcsán
A miniszter nem kívánt arról nyilatkozni, mostanra bebizonyosodott-e, hogy egyes ausztrál vadászpilóták valóban kiképzési feladatokat vállaltak a kínai néphadseregben, mindössze annyit árult el, hogy a rendőrség és a hírszerző szolgálat számos esetet vizsgál ennek kapcsán.
Az ausztrál parlament nemrégiben közölte azt az információt, miszerint több mint 15 millió ausztrál dollárba kerül egy vadászrepülőgép-pilóta kiképzése, ha pedig a későbbiekben távozna a védelmi erőktől, ugyanúgy érvényes rá a titoktartás bárminemű hivatalos információra vonatkozóan.
Korábban az Egyesült Királyság és Kanada is aggodalmának adott hangot amiatt, hogy Kína megpróbálhatja elorozni a katonai szakértelmet, amelyért cserébe magasabb fizetést kínálhatnak, így London is arra jutott, hogy lépéseket kell tennie ennek megakadályozására.