Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Oroszország „ajánlata”: ha területeket kapnak, nem támadják Ukrajna áramhálózatát

Oroszország „ajánlata”: ha területeket kapnak, nem támadják Ukrajna áramhálózatát

Oroszország „ajánlata”: ha területeket kapnak, nem támadják Ukrajna áramhálózatát
Dmitrij Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács alelnöke, a kormányzó Egységes Oroszország párt vezetõje a Biztonsági Tanácsnak Vlagyimir Putyin orosz államfõ részvételével tartott videokonferenciáján vesz részt a Moszkva melletti Gorkijban 2022. 2022. október 19-én. A nap folyamán Putyin bejelentette, hogy hadiállapotot vezet be azon a négy ukrajnai területen, amelyet Oroszország szeptember végén egyoldalúan a területéhez csatolt. A hatályba lépett rendeletet értelmében az orosz erõket még szélesebb jogkörökkel ruházzák fel a donyecki, a luhanszki, a zaporizzsjai és a herszoni régióban. MTI/AP/Szputnyik pool/Jekatyerina Stukina

A zsarolás csúcsát adta elő a Kreml egyik legbefolyásosabb tisztviselője legutóbbi megjegyzésében, amelyben kilátásba helyezte, hogy a jövőben végeláthatatlanul fog folytatódni Ukrajna elektromos hálózatának bombázása.

Dimitrij Medvegyev, Oroszország korábbi elnöke és miniszterelnöke, az Orosz Biztonsági Tanács helyettes vezetője ugyanis elmondta, abban az esetben felhagynának a bombázásokkal, ha területeket kapnának – idézte a Washington Examiner.

A cikk a videó után folytatódik

„Az a feltétel, hogy elismerjék Oroszország követeléseinek legitimitását, amelyek a különleges katonai hadművelet keretében és annak eredményeképp alakultak ki, amik tükröződnek az Alkotmányban is. Ebben az esetben az energiaellátási helyzet javulni fog”

Medvegyev ezen kijelentésével egyértelműen a legutóbbi kamunépszavazások eredményeire utal, amelynek keretében Donyeck, Luhanszk, Herszon és Zaporizzsja megyéket jogilag is annektálni kívánják. Ennek keretében még alkotmányt is módosítottak, hogy „csatlakozzanak” ezek a területek.

Arról azonban nem beszél sem Medvegyev, sem az orosz vezetés, hogy ezeken a területeken nem gyakorolnak teljes kontrollt, csak bizonyos részein, ráadásul az ukránok ellentámadása megmutatta, hogy még ezek a területszerzéseik sem biztosak.

Nem véletlen, hogy Oroszország egyre inkább kétségbeesett a frontokon és már Ukrajna elektromos hálózatát támadják. Ezzel természetesen nem más a cél, mint az, hogy a lehető legtöbb ukrán megfagyjon a télen és elforduljanak a kormánytól.

Kérdés, hogy ezzel a céllal vonultak-e be, de az orosz hadsereg és vezetés demonstrálta, hogy egyáltalán nem riadnak meg a népirtó jellegű tettektől, hogy elérjék a céljukat. Bucsa, Mariupol és Izjum tömegsírjai is erős bizonyítékok voltak erre, nem is beszélve a kritikus infrastruktúra szétveréséről.