Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Német sajtó: a német kormány tanulhatna a kioktatott Magyarországtól 

A Junge Freiheit szembement a német állásponttal, ugyanis azt merték leírni, hogy mulattató az a kettős mérce, amely mentén Németország kioktatja Magyarországot, pedig Magyarország valójában egy európai erődítmény. 

...svg content...Fotó: A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) és Olaf Scholz német kancellár (b) megbeszélést folytat Berlinben 2022. október 10-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Belföld
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Németország mindig azt képzeli, hogy leckéket adhat demokráciából Magyarországnak. Aligha van még egy európai állam, ahol olyan ellenséges a légkör egyetlen ellenzéki párttal szemben, mint a Szövetségi Köztársaságban, ha az Alternatíva Németországért (AfD) pártról van szó. A legkisebb érintkezés is megbocsáthatatlannak számít ebben az országban – idézi a Junge Freiheit nevű német lapot a Magyar Nemzet

A lap úgy fogalmaz, hogy Magyarország miniszterelnökét, Orbán Viktort már most jobboldali autokrataként rágalmazza a helyi tömegmédia, anélkül is, hogy az AfD-vel együttműködne. A Fidesz magyar kormányzópárt nem engedheti meg magának, hogy túl közel álljon a párthoz. Utalnak ezzel arra, hogy a magyar miniszterelnök a napokban megemlítette, hogy  Soron kívül A havazás megbénította a vasúti közlekedést – masszív késések és kimaradó járatok

„a német demokrácia sajátossága, hogy ha az AfD-vel kapcsolatban lépéseket tennénk, az kihatással lenne az államközi kapcsolatokra”.  

Orbán Viktor hozzátette, hogy az uniós intézményeken keresztül történő német beavatkozás a magyar belügyekbe mára óriási mértékeket öltött. A lap szerint Orbán Viktor szavai azt bizonyítják, hogy nem azért nincs szoros kapcsolat a két konzervatív erő között, mert a Fidesz félne a Kereszténydemokrata Unió (CDU) reakciójától, akikkel egykor nagyon közeli kapcsolatban állt a magyar kormányzópárt. 

A CDU a saját útját járja, ami nem a mi utunk. Magyar szempontból a CDU ma baloldali párt” – idézik a kormányfőt, aki azt is elmondta, hogy az útjaik a CDU-val elváltak. 

Az írásban felidézik, hogy miközben a Fideszre óriási nyomás nehezedik a német kormány részéről az AfD-vel kapcsolatban, addig a szociáldemokrata–zöld–liberális német kormánykoalíció szorosan együttműködik a magyar ellenzékkel, ugyanis a szociáldemokrata Katarina Barley, az Európai Parlament alelnöke és Daniel Freund, az Európai Parlament zöldpárti képviselője a választási kampány időszakában többször hangsúlyozta Orbán-ellenességét. 

A lap egészen mulattatónak találja ezt a kettős mércét annak fényében, hogy Németország a demokrácia egyetlen őreként oktatja ki Magyarországot és lép fel ellene, ahogy azt is tudjuk, hogy Németországban nem probléma, ha a legtöbb sajtótermék egy kézben van, és még a kancellár reggelizik is a vezetőkkel, de Magyarországon már baj, ha nem a „független-objektív” (baloldali-liberális) sajtó van óriási túlsúlyban.  

A Junge Freiheit úgy véli, hogy Orbánt azonban nem kell kioktatni. Jobban érti a szövetségi köztársaság tragédiáját, mint az önmagát. A beszélgetéseim alapján is újra világossá vált számomra, hogy Németország multikulturális társadalommá vált. Ez már nem politikai program kérdése, hanem tény. 

A szerző azt is hozzáteszi, hogy hogy Magyarország ma már egy párhuzamos univerzum sok nyugat-európai országhoz képest. Az ország egy európai erődítmény, ahol nincsenek gyilkos késelők vagy csoportos nemi erőszakok. Számos előremutató kérdésben azonban nagyfokú konszenzus van. A magyarok többsége például elutasítja az olyan jelenségeket, mint a tömeges migráció vagy a korai szexualizáció az iskolákban. A magyar választók egyértelmű többséggel, sorozatban negyedszer is megerősítették Orbán pártjának irányvonalát. A német kormány tehát minden bizonnyal tanulhatna egy-két dolgot a kioktatottaktól – idézi a Magyar Nemzet.