Mutatunk egy számot, ami után a szkeptikusok is megijednek a koronavírustól
Szerdára túllépte a 700 ezret a COVID-19 fertőzés következtében életüket vesztett emberek száma a világon, a legnagyobb növekedést USA-ban, Brazíliában, Indiában és Mexikóban tapasztalták a hatóságok.
Szerdára túllépte a 700 ezret a COVID-19 fertőzés következtében életüket vesztett emberek száma a világon, a legnagyobb növekedést az USA-ban, Brazíliában, Indiában és Mexikóban tapasztalták a hatóságok.
A Reuters hírügynökség szerint az elmúlt két hét adatait számításba véve 24 óránként majdnem 5 900-an halnak bele a koronavírus komplikációiba, ami 247 embert jelent óránként, továbbá egy áldozatot 15 másodperecenként.
Továbbra is Latin-Amerika a legérzékenyebben érintett régió, ahol főleg a zsúfolt városnegyedek, és a rendkívül gyenge egészségügyi ellátórendszer miatt nehéz kordában tartani a pandémiát, nem beszélve arról sem, hogy a térség országainak vezetői sem veszik komolyan a védekezést, sokkal inkább a gazdaság életben tartására fókuszálnak.
Dél-Amerikában és a Karib-térségben körülbelül 100 millió ember él nyomornegyedekben, akik az óvintézkedések ellenére tovább folytatták munkájukat, ezáltal a járvány szempontjából óriási kockázatoknak vannak nap mint nap kitéve.
Mindeközben Indiában is rekordmagasságokban jár a pandémia, pénteken ugyanis egyetlen nap leforgása alatt 55 078-cal emelkedett a koronavírus-fertőzöttek száma. Miközben már 2 millió ember kapta el eddig a COVID-19 fertőzést az országban, addig majdnem 40 ezren hunytak el a betegség okozta súlyos tünetekbe.
A 330 millió lakosú Egyesült Államokban szintén tombol a koronavírus-járvány annak ellenére, hogy óvatosan próbálnak lavírozni a lezárások és a gazdasági újranyitások között.
Az USA kormányának epidemiológus szakembere, Dr. Anthony Fauci hétfőn kiemelte, hogy azokban az államokban ismét korlátozásokat kellene bevezetni, ahol nyár folyamán megemelkedett a koronavírus-páciensek száma, ezt pedig még az őszi influenzaszezon előtt jó lenne megtenni az esetleges átfedések elkerülése végett, hiszen főleg az idősek nehezen birkózhatnak meg azzal, ha a két vírus egyszerre támadná meg a szervezetüket.
Még azokban az országokban is az esetek növekedéséről tudósítottak, ahol mindez idáig elégségesen kontrollálták a járványt – elég csak Ausztráliára, Japánra, Hongkongra, Bolíviára, Szudánra, Etiópiára, Bulgáriára, Belgiumra, Üzbegisztánra vagy Dél-Koreára gondolnunk.
Ne hagyd ki: