Tanáraik elbocsátása ellen tiltakoztak a Szent István Gimnázium diákjai
A tanulók elmondása szerint „nem hagyhatják, hogy csak úgy kirúgjanak istvános pedagógusokat”, ezért cselekedniük kellett.
A Szent István Gimnázium diákjai kockás ingbe öltözve, csendes tiltakozással igyekeztek megakadályozni a tankerület képviselőit abban, hogy írásbeli figyelmeztetést adjanak át három tanáruknak, akik részt vettek a polgári engedetlenségi mozgalomban.
A tanulók már hétfőn este attól tartottak, hogy a pedagógusok másnap felmondó levelet kapnak, vagy legjobb esetben írásbeli figyelmeztetést, így a szervezők arról tájékoztatták társaikat, hogy kedden mindenki vegyen fel kockás inget, majd 9:10-kor találkozzanak az aulában.
Majd hozzátették, az óra kezdete előtt mindenki értesítse az óraadó-tanárt, miszerint „nem hagyhatják, hogy csak úgy kirúgjanak istvános pedagógusokat”, ezért cselekedniük kell – derül ki a 444.hu beszámolójából.
A hírek szerint a tankerület munkatársai valóban megérkeztek a mai nap folyamán az iskolába, hogy kézbesítsék a tiltakozó tanároknak címzett leveleket, ahol szinte az összes tanuló megjelent, majd együtt sorfalat álltak, „istvánosokhoz méltóan”.
A hvg.hu szerint később kiderült, hogy az említett pedagógusok egy utolsó szigorú figyelmeztetést kaptak, ám egyelőre nem rúgtak ki senkit, az értesítőt pedig a Közép-Pesti Tankerületi Központ igazgatója, Házlinger György vitte el az iskolába.
Hétfőn több iskolában is szolidaritást vállaltak a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumból elbocsátott pedagógusokkal, ennek érdekében a tanárok polgári engedetlenséggel fejezték ki tiltakozásukat a kollégák menesztése miatt.
A Portfolio beszámolója alapján a Tanítanék Mozgalom szerda este 7 órára tüntetést hirdetett a Kossuth térre, a Grund ifjúsági szervezet pedig hídfoglalást jelentett be a tüntetést megelőzően, délután 5 órától a Margit hídra, ennek kapcsán pedig Radó Péter oktatáskutató is elmondta a véleményét.
Állítása szerint a rendszer tehetetlensége miatt a kormányzat nem tud másképp reagálni, mint „a represszió erősítésével”, majd hozzátette, alapvetően politikai probléma késztetett arra sokakat, hogy a polgári engedetlenség mellett döntsenek, a büntetés aránytalan súlyossága pedig szintén politikai célokat szolgál.