Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,48 Ft
Euró
389,19 Ft
Font
453,37 Ft
Bitcoin
61,616 $

Jelentés: Kína nem rendelkezik elegendő képzett pilótával

Friss jelentések szerint Kína jelenleg azzal a problémával küzd, hogy nincs elegendő képzett pilótája, akik alkalmasak lennének a repülőgép-hordozókon lévő vadászgépek használatához, így valószínűleg fel kell gyorsítaniuk a pilótaképzési programot.

Fotó: MTI/AP/Hszinhua/Li Kang
Ázsia

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Pioneer értesülései szerint Kína jelenleg azzal a problémával küzd, hogy nincs elegendő pilótája, akik alkalmasak lennének a repülőgép-hordozókon található vadászgépek vezetésére, így nagy valószínűséggel arra kényszerül a kínai haditengerészet, hogy felgyorsítsa a pilótaképzési programot.

A Népi Felszabadító Hadsereg Haditengerészete (PLAN) egyre nehezebben tudja kielégíteni a megnövekedett keresletet a képzett pilóták iránt, akik a repülőgép-hordozókra speciálisan gyártott J-15 típusú vadászrepülőgépeket működtetnék. Soron kívül Lehúzta a vécén újszülött gyermekét egy 15 éves lány, vádat emeltek ellene

A PLAN az elmúlt években igyekezett felgyorsítani az oktatási folyamatot, mivel kifejezetten vadászrepülőgép-pilótákra és a repülőgép-hordozókat irányító szakemberekre lenne szükségük, ám a szakképzett szakemberek hiánya jelentősen akadályozta a szakmai fejlődést.

Mint ismert, a Fujian, Kína harmadik és egyben legfejlettebb repülőgép-hordozója a múlt héten kezdte meg a teszteket a tengeren, a PLA-nak pedig jelenleg legkevesebb 200 képzett pilótára lenne szüksége ahhoz, hogy képesek legyenek mind a 130 vadászrepülőgépet üzemeltetni.

A Fujian hasonló képességekkel rendelkezik, mint az amerikai Gerald R Ford repülőgép-hordozó, s bár Kína az elmúlt években arra törekedett, hogy még az amerikai szuperhordozónál is komolyabb járművet fejlesszen, vadászgép-pilóták hiányában igen komoly a kihívás.

Li Jie pekingi haditengerészeti szakértő úgy fogalmazott, mivel a repülőgépek tervezése és a pilótaképzés a világ legnehezebb és legbonyolultabb alaptechnológiái közé tartozik, igen komoly kihívások előtt áll a kínai hadsereg.

Ahhoz kétség sem fér, hogy Kína rekordgyorsasággal modernizálja haditengerészetét, s szinte havonta új csatahajókat tesztelnek, ha nem sikerül záros határidőn belül szakképzett embereket találniuk, hiába a sok modern eszköz és jármű, ha nincs, aki vezesse.