Bírósághoz fordulnak a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium elbocsátott tanárai
Többen is úgy érzik, hogy a kirúgásukkal egyértelmű üzenetet fogalmazott meg a hatalom, röviden annyit, hogy „mindenki fogja be a száját”.
A tegnapi nap folyamán derült ki, hogy több tanárt is kirúgtak a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumból, mert korábban polgári engedetlenségben vettek részt. Törley Katalin és Palya Tamás is közéjük tartozik, akik bírósághoz fognak fordulni az ügyben.
A matematika-kémia szakos tanár, Palya Tamás nemrégiben arról nyilatkozott, hogy a hatodik órája előtt szerzett tudomást az elbocsátásáról, s amikor ezt a végzős osztályával is közölte, már együtt sírtak, hiszen a férfinak a tanítás volt az élete.
A francia szakos pedagógus, Törley Katalin nem volt bent az iskolában, amikor az igazgató felhívta, így hozzá a posta fogja kivinni a tankerület levelét, de ő is arra számít, hogy kirúgták. Ám amíg nem érkezik meg a dokumentum, ő folytatja a tanítást.
„Számot kell vetnem azzal, hogy milyen élet lesz az, amiben 23 év után nem járok be nap mint az iskolába” – hangsúlyozta letörve. Bár nemrégiben kapott állásajánlatot is, de elmondása szerint érzelmileg sokkal inkább kötődik a Kölcsey Gimnáziumhoz és a saját tanítványaihoz.
Mindkét kirúgott tanár úgy érzi, hogy elbocsátásukkal egyértelmű üzenetet fogalmazott meg a hatalom, röviden annyit, hogy „mindenki fogja be a száját”, miközben a francia szakos tanár abban bízik, kollégái felismerik majd, hogy a sokaságnak ereje van.
Az rtl.hu szerint a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) nemrégiben arról számolt be, hogy az elmúlt 24 órában megugrott a jövő hétre szervezett országos sztrájkra jelentkező pedagógusok száma, amely a történtekre adott egyik legerőteljesebb reakciónak mondható.