Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Macron: „vége van a gondtalanságnak és bőségnek, nagy változásokat élünk át”

Elmondása szerint a jelenlegi helyzet erőteljes aggodalmat ébreszthet az emberekben, épp ezért elvárja a kormánytól, hogy tartsa a szavát.

...svg content...Fotó: Emmanuel Macron francia elnök, Charles Michel, az Európai Tanács elnöke és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke sajtóértekezletet tart az EU kétnapos brüsszeli csúcstalálkozójának első napján, 2022. június 23-án. Az Európai Unió tagországainak vezetői megállapodtak Ukrajna és Moldova tagjelölti státuszának megadásáról. MTI/EPA/Olivier Hoslet
Európa
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Emmanuel Macron francia elnök a közelgő gazdasági megrázkódtatásra figyelmeztetett, amikor azt mondta, „vége van a gondtalanságnak és a bőségnek”, ezzel pedig egy olyan hullámvölgyre utalt, amely az új tanév kezdetével fog egybeesni.

Szerdán, az Elysée-palotában tartott kormányülés előtt kitért a jelenlegi legsúlyosabb válságokra, mint például az ukrajnai helyzet, illetve az országot sújtó aszály, amelyek következtében „nagy változásokat élünk át”. Soron kívül A jövő héten Kirgizisztánba utazik Orbán Viktor

„Egyesek úgy láthatják a sorsunkat, hogy folyamatosan válságokat vagy vészhelyzeteket kell kezelnünk, ám a magam részéről úgy vélem, hogy amit most tapasztalunk, az sokkal inkább egy nagy felfordulás” – mondta.

Az államfő úgy véli, a jelenlegi helyzet erőteljes aggodalmat ébreszthet az emberekben, épp ezért elvárja a kormánytól, hogy tartsa a szavát, valamint tegyen eleget a nemzetnek tett kötelezettségvállalásait illetően – írta a Hír TV.

Majd felszólította a minisztereit, hogy „az illiberális rendszerek felemelkedésével, és az autoriter rezsimek megerősödésével szemben legyenek komolyak és hitelesek, valamint ne engedjenek a demagógia kísértésének”.

„Ezek a jelenségek ma minden demokráciában virágoznak, egy összetett és ijesztő világban. Mindig csábítónak tűnhet azt mondani, amit az emberek hallani akarnak, de előbb meg kell gondolnunk, és meg kell kérdeznünk magunktól, hogy ez hatékony és hasznos-e” – hangsúlyozta.