Karikó Katalin elbúcsúzik a BioNTechtől, új feladatok várják
A professzor azt reméli, munkássága jó hatással van a fiatalokra, és inspirálja őket a tanulásra és kitartásra.
Karikó Katalin nevét az egész világ megismerte a koronavírus elleni Pfizer-vakcina kifejlesztése kapcsán, a magyar biokémikus több mint 70 elismerést és kitüntetés kapott a hatalmas áttörésért, amelyet kollégájával a sejtszintű gyógyítás terén elért.
Az Infostart megjegyezte, a professzor arcképe tavaly egy budapesti tűzfalra is felkerült a Krisztina körút 30. alatt, mi meghatotta a kutatót; úgy nyilatkozott, reméli, jó hatással van a fiatalokra, és inspirálja őket a szorgalmas tanulásra és kitartásra.
Elmondása szerint a Nyugat tisztában van vele, hogy a magyarok dolgos és szorgalmas emberek, tehát a magyar tudomány valóban világhírű, szerinte azonban egy kis összefogással többet is elérhetnénk.
Utóbbiért én nagyon ritkán küzdöttem, talán egyszer vagy kétszer: az egyik alkalommal akkor, amikor Drew Weissmannal szabadalmaztattuk az RNS-eljárásunkat. A beadáskor az én nevem szerepelt elöl, de amikor a hivatalból visszajött az egyetemhez a szabadalom, kiderült, hogy megcserélték a nevünket, biztos azt gondolták, ő az okosabb. Na, akkor az asztalra csaptam! Igaz, hogy a korrigálásért az egyetemnek fizetnie kellett, de ezt akkor sem hagytam” – fogalmazott.
Az Inforádiónak adott interjúja során azt is elárulta, szeptembertől már nem dolgozik a BioNTechnél. Ennek oka, hogy új feladatokba szeretne kezdeni, és újra elmélyedne a tudományos munkában, amire az elmúlt másfél évben nem volt igazán lehetősége.