Ők az a rendőrpáros, akik pihenés alatt mentettek életet férj és feleségként
Részletes beszámolót kaphattunk arról, hogyan mentett életet egy rendőrházaspár és egy kamaszfiú, akik egy önakasztott férfi segítségére siettek.
Korábban már beszámoltunk arról, hogy egy rendőrházaspár életet mentett pihenés közben. Segítségükre egy kamaszfiú volt, akinek szintén sokat köszönhet a férfi, mert máskülönben valószínűleg már nem lenne életben.
„Hozz egy kést, Marika! – kiáltott hátra a fiatal nő, majd a kézhez kapott konyhakéssel már vágott is. Rosszul hangzik? Egyáltalán nem. Emberéletet mentett a gyors beavatkozás, férj és feleség tökéletes összehangoltsággal küzdött egy önakasztott férfi életéért.” – olvashatjuk a BRFK l Budapesti Rendőr-főkapitányság Facebook oldalán.
Arra is fény derült, hogy a férfinek magánéleti problémái voltak, emiatt döntött úgy, hogy önkezűleg vet véget az életének. Szerencsére nem járt sikerrel, és nagyon hálás azért, hogy végül megmentették a halál torkából.
„Még egy esélyt kapott az élettől a pihenőnapját töltő rendőrházaspárnak köszönhetően egy elkeseredett nógrádi férfi. A XV. kerületi Rendőrkapitányság körzeti megbízottjai egy rátermett kamasz segítségével nyújtottak életmentő segítséget augusztus 5-én.”
„Nógrád megyében, P. településen lévő hétvégi házunkban töltöttük szabadnapunkat – mondta el Verdes Edina zászlós – A teraszon beszélgettünk idősebb szomszédunkkal, és fiúunokájával, amikor kiáltást hallottunk a közelből. Tudni kell, hogy ez a nógrádi falucska feltűnően csöndes, főleg nekünk, jócskán zajterhelt fővárosi füleink számára. A kiáltás valószínűtlenül hangosnak, dobhártyaszaggatónak hatott, az artikulátlanul induló üvöltésből annyit tudtunk kihámozni: Feri, Karcsi, megfulladok, segítség!”
„Feri én volnék, gondolkodás nélkül magamra vonatkoztattam a segélykérést, Karcsiként a szemközti szomszédot ismerjük, felőle érkezett a kiáltás, valószínűleg magát akarta megnevezni, így iránybaállítani a segítséget – vette át a szót Libor Ferenc zászlós, a férj, másik KMB és életmentő – A 14 éves fiúval azonnal megiramodtunk a porta irányába, futás közben már láttuk is, hogy ténylegesen ott a baj, a középkorú lakó egy fára akasztotta fel magát.”
„A pesti zsaru és a vidéki srác ideálisnak bizonyult, mint a mentőcsoportot első hulláma. A korára rácáfoló lélekjelenlétet tanúsító kamasz pillanatok alatt kibontotta a kapura tekert láncot – ismerte a mechanikus zármű nyitját, mivel gyakorta járt át a szomszédba kutyákat etetni, azokkal játszani.”
„Ez a becsatornázottsága a következő másodpercekben is kamatozott; amikor a zászlóssal már a kapun belül voltak, könnyűszerrel odébbterelte a két csaholó belga juhászkutyát, nehogy azok félreértsék a helyzetet, és rátámadjanak a gazdájukhoz sebesen közeledő rendőrre. Pedig Libor zászlósnak – és a fiúnak – mihamarabbi segítségnyújtást kellett produkálni, amelyet nagyon nem lett volna szerencsés, ha hátráltatnak a blökik.”
„A férfi két ytongtéglára állt, majd azokat kirúgva maga alól lengett a kötélen. Vélhetően azonnal megbánta döntését, működhetett nála az életösztön, mivel kézfejét a hurok és a torka közé ékelte, helyzete így is kétségbeejtő volt – magyarázta a megbízott – Megemelve tartottuk, hogy csökkentsük a nyakára nehezedő nyomást, közben feleségem már érkezett is a késsel, és elvágta a kötelet. A szomszéd térdre esett, sírt az átélt izgalomtól, megkönnyebbüléstől, stressztől, aztán megköszönte, hogy megmentettük az életét. Mentőt, és helyi kollégáinkat hívtuk ki hozzá, amíg kiérkeztek, beszélgettünk vele, kiderült: magánéleti problémái miatt ragadtatta magát a majdnem végzetes cselekedetre.”
Amennyiben úgy érzi, segítségre van szüksége, hívja a 116-123, vagy a 06 80 820 111-es ingyenes számot, ahol a krízishelyzetben lévőket segítők nyújthatnak támogatást önnek.