Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Egy korábbi szovjet katona egy nagaszaki lakos radioaktív vérével próbál figyelmeztetni az atomháborúra

Meglehetősen sajátos módszerrel kívánt óva inteni mindenkit az atomháborútól egy szovjet katonából avanzsált művész.

...svg content...Fotó: Unsplash/Egor Myznik
Kult
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Az atombomba Hirosimára és Nagaszakira történő ledobásának hetvenhetedik évfordulója alkalmával egy orosz származású művész, Andrej Molodkin úgy érezte, ismételten figyelmeztetni kell a világot az atomfegyverek veszélyeire.

Molodkin ezért létrehozott egy olyan üvegszobrot, amely a Fehér Házat ábrázolja. Ez önmagában nem lenne különleges, azonban a művész különleges „festéket” használt a műhöz: Makoto és Jukata Szakamoto vérét, amely még mindig tartalmazza a sugárfertőzés nyomait. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Szakamotóék nagyapja mindössze 13 éves volt, amikor az amerikai hadsereg atombombát dobott Nagaszakira, amelyben mintegy 74 ezer ember, főként civil vesztette életét. Három nappal ezt megelőzően Hirosimát érte atombomba-támadás, abban mintegy 140 ezer ember hunyt el.

Molodkin a brit iNews megkeresésére elárulta, azért döntött Szakamotóék vérének felhasználása mellett, hogy felhívja a figyelmet a nukleáris konfliktus „súlyos kockázatára”, valamint Vlagyimir Putyin őrületére:

„Putyin már felkészítette az orosz lakosságot arra az ötletre, hogy amennyiben nehézkessé válnak a dolgok, semmi sem állítja meg attól, hogy atombombát használjon. Mindenki erre a helyzetre készül Oroszországban”

Molodkin szobrát egyébként a Nagaszaki Prefektúra Képzőművészeti Múzeumában fogják kiállítani. Makoto Szakamoto pedig a mű kapcsán elmondta, hogy önként adományozta a vérét a művésznek, amelyben a nagyapja miatt vannak radioaktív fertőzésnek nyomai.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.