Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Lukasenka: semmi nem történhet Fehéroroszországban az elnök engedélye nélkül

Lukasenka: semmi nem történhet Fehéroroszországban az elnök engedélye nélkül

Lukasenka: semmi nem történhet Fehéroroszországban az elnök engedélye nélkül
Vlagyimir Putyin orosz elnök (b) üdvözli Aljakszandr Lukasenka fehérorosz államfõt Szentpéterváron 2022. június 25-én. MTI/EPA/Szputnyik/Kreml/Pool/Mihail Mecel

Aljakszandr Lukasenka, Fehéroroszország elnöke emlékeztetett mindenkit, hogy továbbra is ő a főnök.

Az elmúlt évek során gyakran vádolták azzal Lukasenkát, hogy teljesen felszámolta Fehéroroszország autonómiáját és az általa irányított nemzet nem lett más, mint egy egyszerű bábállam, amit a Kreml irányít.

A cikk a videó után folytatódik

Lukasenka pedig a Belta beszámolója szerint ezekre a vádakra reagált egy nyilatkozatában, amelyben kijelentette, hogy Fehéroroszországban, különösen napjainkban semmi nem történhet az elnök engedélye nélkül:

„A tömegmédia azt spekulálja, hogy Fehéroroszországot megszállták, hogy Putyin irányít. Értem én, ez miért történik és szeretném, ha mindenki megértené: minden módszert felhasználnak, hogy destabilizálják a nemzetünket”

Lukasenka, aki valóban Vlagyimir Putyin legjobb és lassan talán egyetlen barátja a világban, egyértelművé tette, hogy mindenki ismeri őt és a gondolkodása miatt el is akarják kapni. Nem nevezte meg kik, de feltehetően a Nyugatra gondolt:

„Emlékeztetek mindenkit: Fehéroroszországban semmi, különösen napjainkban, nem történhet Lukasenka elnök engedélye vagy parancsa nélkül. Ez pedig így lesz egészen addig, amíg elnök vagyok”

Aljakszandr Lukasenka ezzel deklarálta, amit valójában valamennyi szervezet megállapított már, hogy egy kézzel akarja irányítani továbbra is Fehéroroszországot és nem igazán tervezi a nyugati demokráciákban jellemző hatalommegosztást meghonosítani.