Sok magyar nem engedheti meg magának idén a nyaralást
Az adatokból látszik, hogy a koronavírust követő bezártság után sokan szeretnének kiszakadni a négy fal közül, de a többség csak belföldi utazást tervez.
Az infláció, az árak emelkedése és a forint gyengülése alapos fejtörést okozott a magyaroknak a nyaralás tervezésekor; a Danubius Hotels és az Opinio piackutató felmérése szerint az 1 045 megkérdezett közül 376-an nyilatkoztak úgy, hogy idén egyáltalán nem utaznak el kikapcsolódni.
A friss reprezentatív kutatás szerint a válaszadók 16 százaléka tervez belföldi és külföldi, 12 százaléka pedig külföldi nyaralást, 36 százalékuk pedig csak belföldön tervez kikapcsolódni.
Sík Endre szociológus nem gondolja, hogy meglepő lenne, milyen sokan döntöttek idén az otthonmaradás mellett, szerinte ugyanis minden olyan nemzetközi kutatás, amely a szegénységet próbálja mérni, azt mutatja, egyre szélesebb ez a réteg, amikor pedig le kell mondani valamiről, általában a luxus javakról mondanak le az emberek.
Kálmán Olga a kormányt teszi felelőssé, amiért a lakosság egy része egyáltalán nem engedheti meg magának a kikapcsolódást, és sokan, ha útnak is indulnak, csak néhány napos kiruccanást terveznek.
Az ATV Híradó által megkérdezett turisztikai újságíró, Kiss Róbert Richárd elmondta, akik korábban már befizették útjukat, egyelőre nem mondták le azt.
Hozzátette, Olaszország is népszerű úti cél, de míg korábban jellemzőek voltak az akár két hétig tartó utazások, idén már ebben is visszaesés történt.