Van egy állam, ahol a koronavírus-páciensek fele meghal a kórházban
Szinte sokkoló, ami Latin-Amerikában történik a pandémia ideje alatt, erről pedig sajnos a legújabb statisztikai adatok is tanúskodnak.
Szinte sokkoló, ami Latin-Amerikában történik a pandémia ideje alatt, erről pedig sajnos a legújabb statisztikai adatok is tanúskodnak.
A mexikói Baja California államban minden második ember életét veszti, aki kórházi kezelésre szorul koronavírus gyanújával. A helyzeten nem segít az sem, hogy a klinikák nagy része rendkívül rossz állapotban van.
Az állam 49%-os halálozási rátája nemcsak Mexikóban, hanem az egész világon is az egyik legnagyobb, de Guerrero állam 47%-a és a vidék átlagos 36%-a sem éppen túlságosan bizalomgerjesztő.
Az adatokat sem szabad kőbe vésnünk, ugyanis sok esetben pontatlanul regisztrálják az áldozatokat, ezért szakértők szerint a halottak valós száma akár a négyszerese is lehet a hivatalosan azonosítottakhoz képest.
A mexikói nyilvános kórházakban óriási hiány van alapvető eszközökből, gyógyszerekből és orvosokból, valamint ápolókból, ezáltal sokan inkább be sem mennek a klinikákra.
Baja Californiában arra biztatják a lakosságot, amint érzik magukon a tüneteket, keressenek azonnali segítséget. Az emberek viszont szkeptikusak az ellátórendszerrel kapcsolatban, így akik bekerülnek a kórházakba, többnyire már súlyos légzőszervi krízisben vannak.
A lélegeztetőgépek kezelése szintén gondot jelent, mivel sokszor az egészségügyi dolgozók nagy része mellékállásban végzi feladatát, így nem értenek a szerkezetek üzemeléséhez.
Az országban eddig 338 913 koronavírus-fertőzöttet azonosítottak, közülük 38 888-an haltak bele a komplikációkba.