Óriási előnyt élveznek azok a cégek, amelyek home office-t alkalmaznak
Az adatok szerint jóval hatékonyabbak azok a munkavállalók, akik otthonról tudnak dolgozni, ez a lehetőség pedig egyértelmű előnyt képvisel az álláskeresők körében is.
Elon Musk kirúgással fenyeget mindenkit a Teslánál, aki a home office mellett döntene, mindeközben az összes mutató arra utal, hogy az otthoni munkavégzés hatékonyan működik és számos előnnyel jár a munkavállaló és a munkáltató szempontjából is.
Egy kiszivárgott belső email szerint a milliárdos elvárja, hogy a dolgozói minimum heti 40 órát az irodában töltsenek, a távmunkáról pedig hallani sem akar, álláspontja azonban igazán furcsának hat 2022-ben, miután a koronavírus-járvány feje tetejére állított szinte mindent a világban.
Nézetei amiatt is kockázatosak, hogy Musk a Twitter felvásárlását tervezi, a vállalat jelenlegi vezérigazgatója, Parag Agrawal pedig arról biztosította a munkavállalókat, hogy onnan dolgoznak, ahonnan csak szeretnének, hiszen nekik kell tudniuk, hol érzik magukat a legkreatívabbnak.
A covid, a korlátozások és a szigorú szabályok alatt meglepően könnyen álltak át a cégek az új rendszerre, amely sikeresnek bizonyult, ugyanis egy 2020-as felmérés szerint a munkáltatók és munkavállalók 90 százaléka egyetértett abban, hogy hatékonyabban ment a munka otthonról, mint az irodából.
Egy kutatás rávilágított, hogy az alkalmazottak 54 százaléka elgondolkodna a felmondáson, ha a cég nem nyújt számukra rugalmas munkavégzést a veszélyhelyzet elmúltával, illetve a fiatalok körében is elvárás lett a home office, amellyel könnyen tudják fenntartani a munka és magánélet közötti egészséges egyensúlyt.
A pozitív távmunkás tapasztalatok magukkal hozták a hibrid munkavégzés, valamint a növekvő távmunkás lehetőségek elterjedését, emellett sokkal nagyobb előnyt élveznek azok a cégek, amelyek hajlandók részlegesen vagy teljes munkaidőben biztosítani a home office-t.
Ilyen hirdetésekből ma már háromszor-négyszer annyit lehet találni, mint azelőtt, amely egyértelmű versenyelőnyt jelent az álláskeresők körében, mindezt pedig a legtöbb hazai cég, illetve a magyar kormány is felismerte.
Nemrégiben született rendelet a home office-ról és törvényi szabályozásáról, amely június 1-jén éjfélkor lépett hatályba, ám a szakértők szerint ez csak a kezdet, hiszen a világ továbbra is átalakulóban van – írta a Mandiner.
Úgy vélik, az otthoni munkavégzés kiváló lehetőséget biztosít a folyamatos munkaerőhiánnyal küszködő szektoroknak, hogy olyan munkaerő-tartalékokat vonzzanak be, amelyeket eddig nem tudtak, mint például a nyugdíjasok és a kisgyermekes anyák.
Belgiumban és Angliában már a négynapos munkahetet is bevezették, amelyet a Magyar Telekom úttörő jelleggel kezd el tesztelni a napokban, ha pedig az eredmények pozitívak lesznek, újabb áttörés érkezik a munkavégzés területén.