Hiába a rengeteg halálos áldozat, a britek nem hajlandók maszkot viselni
A koronavírus szövődményeiben elhunyt emberek számának tekintetében Nagy-Britanniát csak a Föld két legsúlyosabb gócpontja, Egyesült Államok és Brazília előzi meg, viszont a tapasztalatok nem azt mutatják, hogy erről a britek is tudnak.
A koronavírus szövődményeiben elhunyt emberek számának tekintetében Nagy-Britanniát csak a világ két legsúlyosabb gócpontja, az Egyesült Államok és Brazília előzi meg, viszont a tapasztalatok azt mutatják, mintha erről a britek nem is tudnának.
Elég betérni egy nagy tömegnek örvendő angol üzletbe, vagy akár felszállni egy metróra Anglia híresen tömött tömegközlekedési rendszerében, és láthatjuk, hogy több tucat ember maszk nélkül kívánja teljesíteni a napi teendőit.
A kocsmák és a bárok is újranyitottak nemrégiben, de ne gondoljuk azt, hogy ide arcot elfedve érkeznek a britek, ennek körülbelül akkora a valószínűsége, mint az ingyen sörnek. Ez pedig mind annak ellenére történik, hogy a koronavírus globális relációban a harmadik legtöbb emberrel végzett az országban.
Pontosan nehéz megmondani, mennyi ember életét követelte a koronavírus Nagy-Britanniában, ugyanis jelentős eltérést láthattunk a Nemzeti Statisztikai Hivataltól (ONS) és a kormány saját koronavírus-statisztikái között, de az utóbbi számai alapján már 45 ezernél is több brit hunyt el a SARS vírus legújabb formájában.
Most már az Egészségügyi Világszervezet is azt mondja, hogy egyre erősebb bizonyítékok támasztják alá a kórokozó légi terjedését, amire látszólag egyértelmű védekezési technika a maszkviselés. Erre a legnagyobb köztiszteletnek örvendő tudósok is kérik már a briteket, ám látszólag még mindig nem voltak elég meggyőzőek.
Venki Ramarkishnan, a Royal Society nemzeti tudományos akadémia vezetője úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Királyság rengeteg országgal szemben le van maradva, ha a maszkviselésről van szó. Azt is hozzáteszi, hogy a jelenlegi helyzet viszonylatában a maszkviselés megtagadását legalább olyan antiszociális viselkedési formának kellene tekinteni, mint például az ittas vezetést.
Egyre több tanulmány támasztja alá, hogy a maszkviselés igenis effektív a koronavírus kockázatának csökkentése területén, és már több szakértő is kiemelte, hogy ha magunkat nem is, másokat meg tudunk azzal védeni, ha eltakarjuk a szánkat és az orrunkat.