Ideje sokkal többet tennie a németeknek és a franciáknak Ukrajnáért?
Oliver Dowden szerint „még tovább kell szorítani a hurkot” Oroszország körül, mivel az ország eltökélt abban, hogy „csak menjen és menjen előre”.
A brit miniszter nemrégiben kijelentette, Franciaország és Németország „többet is tehetne” azért, hogy támogatást nyújtson Ukrajnának, amely azt a célt szolgálná, hogy megvédje magát az orosz invázióval szemben.
Hozzátette, a Nyugatnak „tovább kell szorítania a hurkot” Oroszország körül, mivel az ország eltökélt abban, hogy „csak menjen és menjen előre”, így jóval több nyugati támogatást sürgetett, hozzátéve, hogy Boris Johnson „már elkötelezte magát ezen a ponton”.
A tárca nélküli miniszter, aki egyben a Konzervatív Párt elnöke is, úgy véli, „mindannyiuk részéről megvan a szándék”, hogy megfelelő segítséget nyújtsanak, ám „jó volna többet látni Franciaország és Németország részéről is”.
Zelenszkij a Kijevben tartott szombati sajtótájékoztatóján elmondta, az Egyesült Királyság az Egyesült Államokkal karöltve a „legnagyobb katonai támogatást” adja meg országának, emellett köszönetet mondott a brit miniszterelnöknek, amiért páncélozott járműveket szállít Ukrajnába, valamint kiképzést biztosít az ukrán csapatoknak, hogy hatékonyan tudják használni a biztosított eszközöket.
Eközben Ivan Fedorov, Melitopol polgármestere azt mondta, a Krím 2014-es elcsatolása után több ország „szemet hunyt” afelett, milyen helyzet alakult ki az országban, majd hozzátette, „hatalmas hiba volt”, ahogyan a világ értelmezte, milyen állapotok uralkodtak Ukrajnában 2014 és idén február között.
Úgy véli, sok ország „kötött jelentős üzletet” az Orosz Föderációval, valamint arra utalt, Nagy-Britannia is azon országok között volt, amelyek korábban „hibákat követtek el”, Michael Fallon védelmi miniszter pedig azzal vádolta a Downing Street korábbi cselekedeteit, miszerint a Krím elcsatolása után „vonakodott” támogatni Kijevet.
Kifejtette, hogy a védelmi minisztérium „jóval többet akart tenni” annak érdekében, hogy korszerűsítsék Ukrajna védelmi rendszerét, ám a kabinettől azt mondták, el kell utasítani Kijev kérelmét, mivel úgy vélték, „nem szabad semmit sem tenni, amely tovább provokálhatja” Oroszországot.
A The Epoch Times cikkéből kiderül, hogy Fallon szerint ez egy abszurd kifogás volt, hiszen az oroszoknak nem volt szüksége semmilyen provokációra, mivel már akkor „ott voltak és embereket küldtek át a határon”.