Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Dánia is megnöveli az ukránoknak nyújtandó katonai segélyt

Dánia is megnöveli az ukránoknak nyújtandó katonai segélyt

Dánia is megnöveli az ukránoknak nyújtandó katonai segélyt
A koppenhágai Nemzeti Múzeum ukrán színekbe öltöztetett oszlopai 2022. március 10-én. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai mûvelet végrehajtását Ukrajnában. MTI/EPA/Ritzau/Liselotte Sabroe

Egész Európa összefogott annak érdekében, hogy Ukrajnának sikerüljön az orosz inváziót megállítania.

A legnagyobb katonai hatalmak, mint az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Franciaország a leginkább aktívak az ukránok megsegítése tekintetében, de a legtöbb nyugati ország megpróbál azzal segíteni, amivel csak tud.

A cikk a videó után folytatódik

Mette Fredriksen, Dánia miniszterelnöke például ezen a héten járt Ukrajnában, ahol ígéretet tett Volodimir Zelenszkij elnöknek, hogy növelni fogják az ukrán hadseregnek nyújtandó katonai támogatás mértékét.

Fredriksen a találkozó során ugyanis bejelentette, hogy 600 millió dán koronával (mintegy 81 millió euró) fogja növelni a katonai segély összértékét – írja a Copenhagen Post. Ezzel 1 milliárd dán koronára, csaknem 135 millió euróra növeli a nyújtandó segélyt.

„A kezdetektől fogva Dánia tekintélyes támogatást nyújtott Ukrajnának politikailag, gazdaságilag, a szankciókon keresztül, illetve a fegyverek és felszerelések szállításával, amelyek eddig nem álltak rendelkezésre”

fogalmazott a dán miniszterelnök.

Fredriksen ezzel együtt bejelentette, hogy Dánia segíteni fog az ukrán hadseregnek felszedni az elhelyezett taposóaknákat azokról a területekről, amelyet az ukránok felszabadítottak és újra Kijev irányítása alatt vannak.

A dán miniszterelnök jelezte, ezzel is hozzájárulnának, hogy Ukrajna újjá tudja építeni azokat a területeket, amelyeket a háború jelentős mértékben elpusztított, különösen infrastrukturális szempontól.