Pakisztán megbuktatott miniszterelnöke lázadásra szólította fel támogatóit
Imran Khan a bizalmatlansági szavazás után kijelentette, nem fogadja el az eredményt, és harcolni fog eltávolítása ellen.
Imran Khant a bizalmatlansági szavazás eredménye okán eltávolították hivatalából, a megbuktatott miniszterelnök azonban kijelentette: nem hajlandó elfogadni az eredményt, és közölte, harcolni fog „az eltávolítására irányuló, külföldről támogatott összeesküvés ellen”.
Khan nagyon is komolyan gondolja kijelentését: egy nagyszabású gyűlésre hívta támogatóit, és azon dolgozik, hogy lázadást szítson támogatóival, miután a parlamentben a bizalmatlansági szavazást követően eltávolították hivatalából. A bukott miniszterelnök nyilvános gyűlésre szólította fel támogatóit, ahol ő maga is fel fog szólalni szerdán, először azután, hogy az ellenzéki Shehbaz Sharifot választották meg utódjává.
Khan kedden ismételten kijelentette, szerinte egy külföldről támogatott összeesküvés áldozata lett, mely egyenesen arra irányult, hogy megbuktassák, habár ezen állításait egyelőre nem tudta alátámasztani kézzelfogható bizonyítékokkal. Egy tweetben összehívta támogatóit, hogy szerdán egy nagyszabású gyűlésen beszéljen nekik Pakisztán szuverenitásáról, valamint arról, hogy az ország egy „szuverén állam, nem pedig idegen hatalmak bábállama”.
A tweetben azonnali választásokat követelt, és kijelentette, az egyetlen út a továbblépéshez az, ha a „nép dönt tisztességes és szabad választások útján” az ország következő vezetőjének személyéről. Az ellenzéki vezető, aki kezdeményezte a bizalmatlansági szavazást, szinte azonnal meg lett választva miniszterelnöknek a parlamentben, eközben pedig a megbuktatott miniszterelnök pártának mintegy 100 politikusa vonult ki a parlamentből tiltakozásul a történtek miatt.
Az Independent arról számolt be, Khan hívei már aznap este utcára vonultak, hogy megbuktatták a miniszterelnököt, és bejelentették az újat. Több száz dühös tüntető kiabálta, hogy nem fogadja el „a beiktatott kormányt”, többen pedig zászlókat lengettek és eltorlaszolták az utakat. Khan megbuktatása után nem sokkal a világ különböző országaiban is reagáltak az emberek: az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok, Kanada és Dubaj egyes városaiban is tüntetések zajlottak Khan támogatására.