Már videófelvétel is igazolja, hogy az oroszok rendkívül radioaktív területen ástak lövészárkokat
Nemrégiben jelent meg arról hír, hogy egy orosz katona életét vesztette, miután halálos kimenetelűvé vált sugárbetegsége csernobili szolgálatát követően.
Az ukrán hatóságok szerdán olyan drónfelvételt hoztak nyilvánosságra, mely igazolja, hogy elhagyatott orosz katonai pozíciók vannak a csernobili atomerőmű környékén lévő, rendkívül radioaktív Kizárási Zónán belül – írja a CNN.
Az ukrán atomerőművek üzemeltetéséért felelős Energoatom által megosztott felvételen látszik, ahogyan a Vörös Erdőként ismert területen számos elhagyatott lövészárok és katonai pozíció alakult ki az invázió kezdete óta.
A Vörös Erdő nem véletlenül kapta ezt az elnevezést: a terület a világ egyik legradioaktívabb pontjának tekinthető, ahol a fenyőfák vörössé változtak azt követően, hogy magukba szívták az 1986-os katasztrófa következtében a légkörbe került sugárzást.
Már az invázió első napjain is aggodalmat okozott, hogy az orosz tankok és páncélos nehézjárművek annyira felkavarták a talajt, hogy az növelte a légköri radioaktív por koncentrációját, ezáltal pedig a terület radioaktivitását.
Az oroszok ugyanis olyan területeken mozogtak, amelyek kapcsán kifejezetten megtiltották korábban az ukrán hatóságok, hogy bárki betegye oda a lábukat – nem véletlenül. Ezen felül viszont az oroszok a Föld egyik legradioaktívabb pontján is zavart okoztak.
Ahogyan a videó is igazolja ugyanis, az oroszok lövészárkokat ástak az erdőbe és mivel a katonák nem kaptak megfelelő sugárzásvédelmi felszerelést, többeket szállítottak kórházba sugárbetegség miatt és mint kiderült, egy ember el is hunyt.